برخورد با دوستان
دوستی حدودی دارد و نباید از آن حدود خارج شد. موارد زیر برخوردهایی است که در روابط دوستی ناپسند است و باعث از بین رفاقت می شود: اگر دو دوست یکدیگر را عصبانی کنن

آکاایران: برخورد با دوستان

آکاایران: پربیننده ترین هـا

دوستی حدودی دارد و نباید از آن حدود خارج شد. موارد زیر برخوردهایی است که در روابط دوستی ناپسند است و باعث از بین رفاقت می شود: اگر دو دوست یکدیگر را عصبانی کنند، دوستی آنها دوام نخواهد داشت. امام صادق(ع) در این باره می فرمایند: «از خشم دوست خود کناره بگیر و رضایت او را بدست آور و به دستوراتش عمل کن.» بی احترامی کردن باعث قطع شدن دوستی می شود و اصل دوستی احترام است. هر کس به برادر مسلمان خویش به بدی اشاره کند، فرشتگان بر او لعنت می کنند تا اینکه او را غمگین می سازند.

انسان هایی که توقع بیجا دارند نمی تواند دوستان خوبی باشند و باید سطح توقعات معقول و منطقی باشد. حضرت علی(ع)می فرمایند: «بهترین برادر کسی است که تمام حقوق خود را از برادر خود نخواهد.» یا امام صادق(ع)فرمودند: «مبادا از برادران خویش حاجتی بخواهید و نپذیرند و شما خشمگین شوید.» از این احادیث و روایات می توان متوجه شد که انسان از نظر روحی به یک رفیق و همدم احتیاج دارد، اما این همدم باید ویژگی های زیادی داشته باشد تا بتوان روی او حساب کرد و او را درست دانست. اسلام با راهکارهای متفاوت انسان را به سر منزل مقصود هدایت کرده است.


منبع: پرسیار
.

منبع :

منبع : بخش خانواده سبز آکاایران
برچسب :