در دنیای امروز یا تخصصی شدن مشاغل هیچ یک از افراد جامعه نمی تواند ادعا کند که بر تمام حیطه هایی که برای زیست شهروندی لازم است احاطه دارد. از این رو افراد در زمینه های گوناگونی همچون روانشناسی، مالی و حسابداری، فنی و بالاخره قانونی و حقوقی نیاز به مشاوره دارند.


در جوامع مختلف دولت ها در تمامی حیطه های مربوط به زندگی افراد، قانون گذاری کرده اند و این قوانین به طور مرتب به روز می شوند؛ و همین مساله اهمیت مشورت با مشاورین حقوقی در مسائل و موضوعات مربوطه دو چندان می کند.

بر خلاف تصور عموم، مراجعه به یک مشاور حقوقی  منحصر به زمان دعوا نیست و افراد می توانند قبل از هر کار حقوقی مانند خرید و فروش، ازدواج، عقد قرار داد کاری و ... با مشاورین حقوقی مشورت کرده و از بروز یک دعوای حقوقی جلوگیری کرده و مسائل را پیش از به وجود آمدن برطرف کنند.

با توجه به مشغله زیاد افراد در طول روز و یا در دسترس نبودن مشاورین حقوقی  مجرب  و یا هزینه های گزاف آن ها، مشاوره حقوقی تلفنی شبانه روزی یکی از بهترین و مناسب راه های دسترسی به مشاورین حقوقی است؛ شما در طول روز در هر زمانی که بخوابید می توانید با مشاورین در «مرکز الو وکیل» تماس گرفته و در مورد مساله حقوقی خود اعم از حقوق مدنی،  تجارت، خانواده، کیفری، ثبتی و ...راهنمایی های لازم را دریافت نمایید.

 

 

قانون جدید حضانت فرزند دختر یا پسر

یکی از موارد مهم که هر مادر یا پدری باید از آن اطلاع داشته باشد، تفاوت میان حضانت و ولایت است.

حضانت به معنی حفظ و پرورش طفل و تنظیم روابط او با دنیای بیرون است در صورتی که ولایت به معنی  قدرت و اختیاری است که قانون برای اداره امور کودک (امور مالی و اموال وی) به پدر و جدی پدری ئاگذار می کند.

تا قبل از سال 1382 حضانت فرزندان بعد از طلاق متفاوت بود؛ به طوری که فرزند پسر تا 2 سالگی و فرزند دختر تا 7 سالگی نزد مادر زندگی می کردند اما بعد از سال 1382قانون جدید به تصویب رسید و حضانت فرزندان یکسان سازی شد طوری که 
بعد از جدایی زن و شوهر از یکدیگر،  اولویت نگهداری از فرزندان (هم دختر و هم پسر)  در ابتدای امر با مادر است.

در صورتی که بعد از 7 سالگی فرزند بین مادر و پدر برای نگهدار یاز فرزندشان اختلاف به وجود بیاید، دادگاه مصلحت کودک را تشخیص می دهد و حکم نهایی نگهداری از فرزند را تعیین می کند.

برای تشخیص مصلحت کودک دادگاه به تمامی جوانب رسیدگی می کند و حتی ممکن است با این که پدر هیچ عیب و نقصی از لحاظ مالی یا روحی نداشته باشد، اما دادگاه مصلحت ببیند حضانت را به مادر واگذار کند.

زمانی که کودک به سن قانونی رسید، خودش تصمیم می گیرد با کدام والد زندگی کند اما در هر صورت تامین مخارج فرزند با پدر است.

در صورتی که در مورد این موضوع ابهاماتی وجود دارد، توصیه می شود حتما با مشاورین حقوقی در مورد قانون جدید حضانت فرزند دختر یا پسر مشورت کنید، راهنمایی های لازم را دریافت کرده و با آگاهی کامل نسبت به مساله برای اخذ حضانت فرزند خود اقدام نمایید.

 

 

معایب و مزایای اعلام ورشکستگی

در دنیای تجارت، پیچیدگی های فراوانی وجود دارد که در تخصص همه افراد نیست و تجار برای این که بتوانند از حقوق خود در این حوزه دفاع کنند می بایست به صورت مدوام در جریان مسائل حقوقی خود باشند و این امر لزوم مشورت با مشاورین و متخصصین حقوقی را دو چندان می کند.

ورشکستگی یکی از موردهایی است که تاجران و شرکت های مختلف پیش از اعلام آن نیازمند بهره گرفتن از مشاوره حقوقی هستتند تا بیش از این متضرر نشوند و بتوانند دوباره از نو بلند شده و کار خود را دوباره شروع کنند. در چنین شرایظی کمک گرفتن از یک مشاور حقوقی ضروری است.

مشاوران حقوقی اطلاعات جامعی درباره مزایای اعلام ورشکستگی ، نحوه اعلام ورشکستگی، اطلاع از حمایت های قانون از شخص یا شرکت های ورشکسته و ...  را در اختیار تاجر یا رئیس شرکت مذکور قرار می دهند و با توجه شرایط، آن ها را در کلیه مراحل همراهی می کنند.

 

مشاوره مالکیت فکری و ثبت اختراع تلفنی

هر فکر و ایده ای علاوه بر جنبه معنوی یک جنبه اقتصادی هم دارد. مالکیت فکری به فکر و ایده افراد مربوط می شود و در بسیاری از کشورهای جهان برای حمایت از آن اقداماتی صورت گرفته است.

زمانی که فرد راه حلی برای یک مشکل پیدا کرد و یا  ایده و ابتکاری دارد، برای این که این ایده و فکر به یک دارایی فکری تبدیل شود باید اختراع و ایده خود را ثبت کند. توجه داشته باشید یک اختراع زمانی قابل حمایت است که ثبت شده باشد.

برای این که در مورد مراحل ثبت اختراع  و انجام کلیه امور در زمینه مالکیت فکری اطلاعات بیشتری کسب کنید و در مورد راه و روش کار بیشتر بدانید، می توانید از مشاوره تلفنی مالکیت فکری و مشاوره تلفنی ثبت اختراع بهره بگیرید و اطلاعات کامل در این زمینه را از کارشناسان الو وکیل بخواهید.

 

مزیت های مشاوره حقوقی آنلاین و تلفنی الو وکیل

  1. در کلیه ساعات شبانه روز مشاوران الو وکیل در دسترس شما هستند.
  2. هزینه مشاوره تلفنی در موسسه الو وکیل نسبت به کانون مشاوران حقوقی ارزان تر است.
  3. محدودیتی در مدت زمان مشاوره وجود ندارد.
  4. از آنجایی که نیازیرفت و آمد به مرکز مشاوره نیست، در وقت و هزینه شما صرفه جویی می شود.

 

مشاوران الو وکیل در کلیه حوزه های حقوقی آماده خدمت رسانی به شما هستند. کافی است با شماره 021 66081200 تماس بگیرید تا پاسخ سوالات حقوقی خود را دریافت کنید.

منبع : بخش خانواده سبز آکاایران
برچسب :