با همکاران رومخی محل کار با چه سیاستی برخورد کنیم؟
حتما برای شما هم پیش آمده که با همکاران منفی و اعصاب‌خوردکن در محل کار مواجه شده‌ باشید و ندانید دقیقا چگونه با این افراد رفتار کنید!ما در ادامه این مقاله از آک

آکاایران: چه خوب می شد اگر می توانستیم با تمام همکاران خود، فارغ از ویژگی های شخصیتی شان تعامل مثبت و به دور از تنشی داشته باشیم؛ شما هم حتماً موافقید. اما متأسفانه این اتفاق هیچگاه نمی افتد، چون هیچ کس همکاران خود را مثل دوستانش انتخاب نمی کند. برخی از همکاران شما ممکن است انسان های فوق العاده ای باشند که به دوستان همیشگی شما بدل شوند، اما عده ای از آنها نیز به احتمال زیاد با رفتار های آزاردهنده شان اعصاب شما را خرد خواهند کرد.

۵ شخصیت اعصاب خرد کن در محل کار و نحوه صحیح برخورد با آنها

این طبیعی است زیرا همه ما متفاوت هستیم و همه ما عادت ها و نگاه های خاص خود به زندگی را داریم. شما نمی توانید همه را راضی کنید، اما اگر بدانید چگونه از درگیری با برخی از همکاران رومخی خود پیشگیری کنید، یک فرد حرفه ای خواهید بود زیرا با تحمل خصوصیات چنین افرادی کار می کنید و واقعا مهم است که به آن ها توجهی نکنید.

وجود چنین افرادی منجر به حواس پرتی شما خواهد شد و تمرکز کاری را غیرممکن خواهد کرد.در ادامه این مقاله از مجموعه مقالات آکا, قصد داریم به شما بگوییم که چگونه با همکار رو مخی خود رفتار کنید.

چگونگی رفتار با همکار زورگو | فرد قلدر | بهداشت و سلامت محیط کار

شناخت بیشتری از طرف مقابل پیدا کنید

به‌عنوان یک انسان، طبیعی است که شما گرایش بیشتری به افرادی که شبیه شما هستند داشته باشید. این مسئله‌ای ثابت شده است و نهایتا در صورتی که همکار شما تفاوت‌های زیادی با شما دارد همین حقیقت عامل بازدارنده در ایجاد رابطه بهتر با وی خواهد بود و این هیچ ربطی به رفتار او یا شما ندارد. بنابراین خود را مجبور کنید تا از ناحیه امن و بی‌تفاوتی بیرون بیاید و شخص مورد نفرت! را از نقطه‌نظر شخصی بیش از پیش بشناسید. هرچه بیشتر وی را بشناسید مطمئنا شباهت‌های بیشتری میان خود و او پیدا خواهید کرد و نهایتا این امر می‌تواند به تغییر ذهن شما نسبت به او کمک بینجامد.

 

رفتارهای طرف مقابل را به خود نگیرید

ممکن است در ذهن شما جملاتی مانند "فلانی از من متنفر است!” و یا "او همیشه به دنبال انتقاد و خرده گرفتن از من است” در خصوص طرف مقابل به وجود آمده باشند. در واقع در این موارد تاریخچه روابط بر حال فعلی شما غالب شده و نهایتا از تفکر منطقی شما جلوگیری به‌عمل می‌آورد. سعی کنید این طرز تفکر را با جملاتی مانند "آنچه دیگران انجام می‌دهند به‌خاطر حضور من نیست!” جایگزین کنید. این طرز تفکر غلط ممکن است در نتیجه نبود اعتماد به‌نفس و یا مشکلات دوران کودکی نیز ایجاد شده باشد.

علت بد رفتاری را کشف کنید.

اساسا افراد بد رفتار، شخصیتی مسموم و سرشار از انرژی های منفی دارند. اما اینکه چرا او شما را مورد هدف گستاخی هایش قرار داده، حتما علتی دارد! حسادت، کمبود، عقده و حتی وجود برخی اختلال های شخصیتی، می توان دلیل این نوع رفتارهای اعصاب خرد کن باشد. بهتر است هر چه سریع تر علت ماجرا کشف کنید.

به دنبال حل مشکل باشید.

اگر تصور می کنید بهتر است در برخورد با همکار بی ادب سکوت کنید تا او از حسن نیت شما درس عبرت بگیرد و اصلاح شود، باید بدانید که سخت در اشتباهید! تا زمانی که صادقانه برای حل مشکل پیش قدم نشوید، وضع فعلی برای همیشه ماندگار خواهد شد. بهترین نحوه برخورد با همکار گستاخ این است که با او به صورت خصوصی صحبت کنید.
این موضوع به خصوص زمانی که بر اثر یک سوء تفاهم رابطه شما شکرآب شده، اهمیت بیشتری پیدا می کند.

آرام بمانید

سعی کنید همیشه رفتار حرفه ای داشته باشید. در مورد کار صحبت کنید و آرامش خود را حفظ کنید. با استراتژی دلیل بیاورید و حرف بی منطق نزنید.

آرام بودن

رفتار تند را با پاسخ تند جواب ندهید

سعی کنید از جنگیدن و جر و بحث اجتناب کنید. اگر صدای او بلند است شما صدای خود را بلند تر نکنید و هرگز وارد جر و بحث نشوید و همیشه با آرامش پاسخ بدهید.

مستقیم و با احتیاط صحبت کنید

سعی کنید که اگر مشکلی با او دارید، در یک محل خصوصی آن را مطرح کنید. او را پیش بقیه کوچک نکنید و هرگز این جر و بحث را به نزد دیگران نکشانید. مهربانی معمولاً پاسخ مثبت می دهد.

مشکل را به کار ربط دهید

هنگامی که احساس می کنید رفتار های غیرطبیعی از همکارتان سرزده است، کافی است که مشکل را به سمت کار ببرید و اجازه ندهید که کشمکش بین شما دو نفر شخصی شود.

رفتار با همکار

از جملات مثبت استفاده کنید

سعی کنید مکالمه را دوستانه و مهربانانه شروع کنید و در نهایت با یک جمله مثبت گفتگو را به اتمام برسانید.

دیپلماتیک باشید

صبور باشید و کلمات مهربانانه به کار ببرید. در صورت نیاز سعی کنید که مهربانی خود را افزایش دهید تا بین شما دو نفر جرقه ایجاد نشود.

 

کمی به خودتان زمان بدهید

گاهی اوقات برای به دست آوردن آرامش در کنار چنین افرادی باید به خودتان زمان بدهید. شرایط را ارزیابی کنید و در همان لحظه واکنش تند و شدیدی از خود نشان ندهید.

داشتن آرامش

پیش بینی کنید

بدانید که لحظات عصبانی کننده و خشم آور در چه زمان هایی رخ می دهد. پس سعی کنید از آن ها پیشگیری کرده و یا فاصله بگیرید.

محدودیت هایی را تعیین کنید

سعی کنید وارد بحث با او نشوید که احتمال جرقه بین شما را افزایش می دهد. همیشه سعی کنید تا جایی که می توانید محدودیت تعیین کنید و اجازه ندهید پایش را از حدش فراتر بگذارد.

احساس گناه نکنید

شما حق دارید که حرف های خود را بزنید و کاملا مودبانه این موضوع را بیان کنید و از اینکه تذکر بدهید، هرگز احساس عذاب وجدان و گناه نداشته باشید.

جدی حرف زدن

عادات بهتر را در جلسات به دیگران آموزش دهید

سعی کنید که با انجام کار های خوب و شایسته این رفتار را به دیگران نیز آموزش دهید. در جلسات، تغییر رفتار به سمت انجام کار های مثبت داشته باشید و انتقادات خود را مطرح کنید؛ به شرطی که فردی را مستقیم خطاب قرار ندهید.

از شوخ طبعی استفاده کنید

شوخ طبعی فرصت بسیار عالی است تا تنش و کشمکش بین شما کم شود و باعث شود که همه چیز به خوبی به اتمام برسد.

مثبت بمانید

سعی کنید همیشه مثبت نگر باشید. دیدگاه مثبت داشته و آماده همکاری باشید.

مثبت بودن

مصالحه کنید

سعی کنید با یکدیگر نقطه مشترک پیدا کنید. کار هایی با هم به انجام برسانید و به دنبال صلح و ارتباط مثبت باشید.

به آن ها قدرت الکی القا نکنید

اجازه ندهید که این افراد لذت کار کردن را از شما بگیرند. پس برای این که بخواهید به آنها غلبه کنید، لازم نیست که تعریف بی جا از آنها داشته باشید و بخواهید آن ها را قدرتمند جلوه دهید.

از مکان های ساکت استفاده کنید

برای این که چند مدتی از دست او راحت باشید، یک فضای خصوصی برای خودتان در محل کار داشته باشید تا چند ساعت در آنجا قرار بگیرید.

کار کردن در سکوت

با شخصی بیرون از محل کار صحبت کنید

می توانید با یکی از دوستان یا اعضای خانواده در مورد این فرد صحبت کنید و کمی احساسات درونی خود را تخلیه کنید تا حال تان بهتر شود و یا راه حلی از آن ها بگیرید.

پیاده روی کنید

پیاده روی کردن جریان خون را در بدن شما افزایش می دهد. روح تان را آرام می کند و باعث سرحال شدنتان می شود و در نتیجه راحت تر می توانید با این افراد کنار بیایید.

کمی به خودتان استراحت دهید

سعی کنید به یک اتاق دیگر یا به فضای عمومی بروید و استراحت کنید و خارج از فضای کاری و این افراد باشید تا زمانی که حس بهتری پیدا کنید و با انرژی به محل کار برگردید.

منبع : بخش خانواده سبز آکاایران
برچسب :