نحوه ی برخورد صحیح با همسر در جمع دوستان را بیاموزید
متأسفانه بسیاری از افراد، احترام به همسر خود در بین عموم را فراموش می‌کنند. آن‌ها با رفتار نامناسب خود هم شاًن خود و هم شاًن همسرشان را پایین آورده و همین امر م

آکاایران: ازدواج موفق مبتنی بر احترام متقابل است. متأسفانه بسياري از اشخاص، احترام به همسر خود در بین جمع را فراموش ميکنند . آنها با رفتار نامناسب خود هم شأن خود و هم شأن همسرشان را پائین آورده و همین امر میتواند زمينه ساز بسياري از اختلافات زناشویی شود.

چگونه رابطه دوستانه داشته باشیم | چند و چون

درست است که هیچ کس کامل و بی عیب نیست و حتی اگر تلاش کنید همیشه به همسر خود احترام بگذارید باز امکان دارد در مواردی یک حرف کنایه آمیز از دهانتان خارج شود که همسرتان را ازرده کند. ولی اگر می خواهید ازدواجی سالم و زندگی مشترک شادی داشته باشید لازم است بدانید که چطور با همسر خود در جمع رفتار کنید.در ادامه این مقاله از مجموعه مقالات آک, باید و نبایدهای رفتار با همسر در جمع خانوادگی و دوستانه را ذکر می کنیم.

باید و نبایدهای مربوط به برخورد با همسر

گاهی اوقات ابتدا باید نباید ها و مواردی که نباید انجام دهید را بشناسید، زیرا چنین مواردی می تواند بسیار موثر تر از بایدهای یک رابطه باشند. در خصوص برخورد با همسر چند ممنوعیت بزرگ وجود دارد که می توان گفت رعایت کردن آن ها بسیار ضروری است و می تواند در نوع روابط بین زوجین بسیار تاثیرگذار باشد.

نکات مهم در حفظ روابط دوستانه | چگونه روابط دوستانه پایدار داشته باشیم؟

حریم خصوصی را حفظ کنید

مطمئنا شما و همسرتان صحبت هایی را با یکدیگر در خانه دارید، که مایل نیستید بقیه افراد مانند خانواده یا دوستانتان از آن مطلع شوند. در جمع صحبت های خصوصیتان را مطرح نکنید و حریم خصوصی را حفظ کنید زیرا اگر شما آن سخنان را بگویید موجب شرم زدگی همسرتان در جمع می شود.ممکن است تعریف شما از حریم خصوصی با دیگران متفاوت باشد.

شوخی آزار دهنده نکنید

زمانی که با همسرتان به میان جمع دوستانه ای می روید ، بیشتر به رفتار خود توجه کنید، شما نباید شوخی هایی را که در زمان تنهایی با همسرتان دارید را در حضور افراد دیگر داشته باشید. باید بگوییم که بین شوخی آزار دهنده و شوخی معمولی یک مرز بسیار کوچکی قرار دارد. شاید در نظر شما شوخی که کرده اید بی ضرر و ناراحت کننده نباشد اما امکان دارد نظر همسرتان این نباشد.

حتی شاید همسر شما در زمان تنهایی تان از این شوخی ناراحت نشود اما در جمع او حساس تر است و از شما انتظار رفتار محترمانه دارد پس در صورتی که با او شوخی نمودید و متوجه ناراحتی همسرتان شدید، سریع تر پیش همان افراد معذرت خواهی کنید و اشتباه خود را بپذیرید.

مانند کودک با همسرتان رفتار نکنید

بیشتر منظورمان در این بخش با خانم ها است، توجه کنید شما با یک فرد عاقل و بالغ ازدواج کرده اید، پس در جمع به همسرتان امر و نهی نکنید و با او مانند یک کودک رفتار نکنید، باید بدانید همسر شما فرزندتان نیست و نمی توانید برای او تعیین و تکلیف کنید. توجه داشته باشید که رابطه شما با همسر باید تفاوتی داشته باشد.

همسرتان را در جمع خانوادگی نادیده نگیرید

بسیاری از زوجین زمانی که به جمع خانوادگی خود وارد می شوند، همسرشان را نادیده می گیرند و دیگر توجه ای به او نمی کنند و توجیه شان این است که ما در خانه به همسر خود توجه می کنیم، چه اشکالی دارد در جمع خانوادگی فقط به والدین و خانواده اهمینت بدهیم.

بی توجهی و نادیده گرفتن همسر در جمع نوعی بی احترامی به او است و شاید بسیار ساده و مسخره به نظر بیاید اما از نظر روانشناسی اگر آن را رعایت نکنید دچار مشکلات زیادی خواهید شد پس در مهمانی ها طوری رفتار کنید که همسرتان برای داشتنتان افتخار کند.

15 روش برای ایجاد روابط دوستانه در اولین هفته کاری شما

به او خیانت نکنید

تحت هیچ شرایطی مشکلاتتان را به بقیه مانند خانواده بازگو نکنید زیرا این کار شما خیانت است و خیانت فقط در خصوص احساس و یا جنسی نیست و نوع دیگر خیانت که بسیاری دچار آن هستند بیان اطلاعات مختص به شما و همسرتان، به دیگران است.

 

همسر خود را در هنگام پذیرایی فراموش نکنید

در جمع دوستانه و خانوادگی برای نشان دادن احترام خود به همسر به جزئیات نیز توجه کنید مثلا اگر در یک مهمانی شما در کنار همسرتان نشسته بودید، هنگامی که میزبان برای شما نوشیدنی تعارف می کند شما اول نوشیدنی را برای همسرتان بردارید و در زمانی که قصد خوردن میوه را داشتید می توانید سیب یا پرتغال پوست کنده و به او تعارف کنید.

اینگونه رفتار محبت آمیز و با احترام نه تنها سبب افزایش مهر و محبت بین شما خواهد شد بلکه با رفتارتان نشان می دهید که چقدر همسرتان برای شما محترم و با ارزش است.

10 تاثیر دوست اجتماعی از جنس مخالف

رفتار اجتماعی داشته باشید

گاهی برخی از افراد بعد از رفتن به خانه اقوام همسر خود مانند مجسمه رفتار می کنند و نه حرفی می زنند و نه کاری انجام می دهند. باید توجه داشته باشید، رفتار محترمانه با خانواده و اقوام همسر نوعی احترام به خود اوست پس زمانی که به جمع خانوادگی آنها می روید خوب و درست رفتار کنید و زمانی که آن ها در حال صحبت کردن هستند لبخند بزنید و خجالت را کنار بگذارید و گاهی صحبت کنید تا هم خانواده همسرتان و هم همسر شما به وجودتان افتخار کند.

در مهمانی به همسرتان اعتراض نکنید

شاید شما در جمع خانوادگیتان احساس راحتی و صمیمیت زیادی داشته باشید و به همین دلیل و گاهی درد و دل با خانواده شروع به گفتن عیوب همسرتان نمایید اما این کار به شدت آزار دهنده است و باعث کدورت و از بین رفتن احترام ها می شود.

هیچ انسانی بی ایراد و کامل نیست به هر حال هر کسی ضعف و ایراداتی دارد، اگر می خواهید همه به همسرتان احترام بگذارند پس شماهم احترام آن را نگه دارید و عیب های او را فقط به خودش بگویید و لزومی ندارد در جمع مطرح کنید.

وسط صحبت همسرتان نپرید

یکی از اشتباهاتی که گاهی زوجین در جمع انجام می دهند ، قطع صحبت همسر است. ممکن است این کار به علت فضای مشترک ذهنی و شناخت کافی آنها از یکدیگر برای تکمیل نمودن صحبت همسر باشد اما نباید صحبت های همسرتان را قطع کنید تا خودتان بتوانید تکمیل کنید. اگر صحبتی دارید صبر کنید حرف او پایان پیدا کند سپس شما شروع به گفتن کنید.

 

رفتارتان را در نظر بگیرید

یکی از مهم ترین قانون های زنذگی مشترک اخلاق و رفتار شما باهم است اگر شما انتظار احترام از همسرتان داشته باشید باید به او احترام بگذارید در واقع خیلی ساده است هر عملی عکس العملی دارد پس طوری رفتار کنید که اگر جای او بودید دلخور نشوید.

همه چیز را در جمع مطرح نکنید

همسر شما مطمئنا در کنار شما مغایر با جمع رفتار می کند، پس لزومی ندارد شما خصوصیات رفتاری پنهان او را مطرح کنید و درباره مسائل خصوصی جنسی و اندام شریک احساسی خود در جمع صحبت نمایید زیرا این رفتار نتیجه ای جز ناراحتی و دلخوری نخواهد داشت.

با شوهر زورگو چگونه رفتار کنیم (برخورد با مرد سلطه‌گر)

همسرتان را با بقیه مقایسه نکنید

یکی از کارهایی که سبب تحقیر همسر در جمع می شود، مقایسه او با دیگر افراد است. همسرتان را حتی به شوخی با بقیه مقایسه نکنید و رفتار و اندام همسرتان را مسخره نکنید زیرا این مسئله باعث بی احترامی به همسرتان می شود.

منبع : بخش خانواده سبز آکاایران
برچسب :