رمز و راز دستیابی به آرامش در زندگی زناشویی
چگونه یک زندگی شاد با همسرمان داشته باشیم؟حتما شما هم به دنبال داشتن یک زندگی شاد زناشویی هستید و تمام تلاش خود را می کنید تایک زندگی مشترک خود یک زندگی زناشویی

آکاایران: زوج‌های جوان با آرزوی داشتن زندگی زناشویی شاد و پایدار ازدواج می‌کنند، اما همه‌ی ما انسانیم و انسان‌ها اشتباه می‌کنند، روز‌های بد دارند و گاهی انجام بعضی کار‌ها را فراموش می‌کنند. باوجوداین، برخی زوج‌ها می‌توانند پیوند سالم، شاد و بسیار خوبی بسازند که ممکن است همه‌ی عمر دوام داشته باشد. در ادامه این مقاله از مجموعه مقالات آکا, توصیه‌های علمیِ ثابت ‌شده‌ای را بیان می‌کنیم که به شما کمک می‌کنند به زندگی مشترک ایدئال‌تان دست پیدا کنید و زندگی با آرامشی داشته باشید.

چند راهکار موثر برای داشتن زندگی زناشویی شاد

آیا همسرتان را پذیرفته اید؟

بسیاری از زوجین دائما در حال گله کردن از همسرشانند و همسر خود را آنچنان که هست نپذیرفته اند . محبت پذیرش همسر به همان صورتی که هست با همه کمی وکاستی هایش. پذیرش نقایص یکدیگر از طرف زوجین سبب ایجاد اعتماد و بهتر شدن روابط می گردد.

چطور یک زندگی مشترک موفق بسازیم - چطور

بهترین راه دوستی با همسر

بسیاری از زوجین به همسرشان مشکوکند و دوست دارند وسایل خصوصی او را بگردند . آن ها نمی دانند که یکی از راه های ایجاد محبت در زندگی اعتماد به یکدیگر است . محبت یعنی اعتماد ، اعتماد یعنی تعهد، اعتماد قلب و روح عشق است.

هیچ‌گاه یکدیگر را تغییر ندهید

کارشناسان می‌گویند عادات و رفتار‌‌هایی که الان آزاردهنده و ناخوشایند به‌نظر می‌رسند، همان‌هایی بوده‌اند که شما را به‌سمت همسرتان جذب کرده‌اند. پس هیچ‌وقت نباید سعی کنید آنها را تغییر دهید. درمانگر‌ها معتقدند زوج‌های موفق آنهایی هستند که تفاوت‌های خود و شریک‌شان را می‌شناسند و آنها را درک می‌کنند.

همدیگر را تحسین کنید

تحسین

کارشناس روابط انسانی، جان گاتمن دریافت شادترین زوج‌ها آنهایی هستند که قدرشناسی‌شان از یکدیگر را حتی با نگاه محبت‌آمیز یا نوازش ابراز می‌کنند. اگر همسر شما پدر یا مادر خوبی است یا خوش‌فکر و خلاق است [یا هر ویژگی مثبت دیگری دارد]، به او بگویید و تحسینش کنید.

حمایت یکدیگر

محبت بین زن وشوهر با حمایت کردن آن ها در مشکلات زندگی از یکدیگر بیشتر می شود و تداوم وآرامش خانوادگی را به همراه دارد . حمایت زن و شوهر از یکدیگر سبب آموزش حامی بودن به طور غیر مستقیم به فرزندان می شود.

بهترین روش های حمایت از همسر و اهمیت آن | دکتر فکر

الکی گوش نکنید!

اگر می خواهید در زندگی زناشویتان غرق محبت شوید به همسرتان گفتگوهای همدلانه داشته باشید و به دقت به حرف های او گوش کنید و حرف های او را سرسری نگیرید.

 

حرمتها را حفظ کنید

احترام رنگ وبوی زندگی را تغییر می دهد و حرمتها را حفظ می کند و زندگی شما را سرشار از محبت می کند. جنبه های قابل احترام یکدیگر را پیدا کنید و روی آنها تمرکز کنید.

لزوم حفظ حرمت ها بین همسران - ایمنا

پای میز مذاکره بروید

با شریک زندگی تان بر سر تفاوتها و پیدا کردن نکات مشترک یکدیگر گفت و گو کنید. مذاکره و گفت وگو بهترین راه حل برقراری تعادل و سازش در زندگی است.

بهترین زمان برای ابراز محبت ، عشق و علاقه بین زن و شوهر

تبدیل محبت به عشق

محبت در اوج خود به عشق تبدیل می شودو عشق از شناخت بیشتر و درست زوجین نسبت به یکدیگربه وجود می آید . عشق با دوست داشتن خودتان آغاز می شود و بعد به دوست داشتن طرف مقابل می رسد.

افراد عاشق، عشق خود را به صورت ابراز محبت کلامی و جسمانی، رفتارهای شادی بخش و خشنود کننده برای یکدیگر، حمایت عاطفی و اخلاقی از همدیگر در همه شرایط زندگی، صبور و شکیبا بودن نسبت به رفتارهای ناخوشایند طرف مقابل و گذشت از خطاهای همسر نشان می دهند. 

 

منبع : بخش خانواده سبز آکاایران
برچسب :