9 علامت خیانت چتی و آنلاین به همسر که بهتر است بشناسید
خیانت آنلاین که آن را با نام خیانت در فضای مجازی هم می شناسند، برخوردی است که از طریق تماس یا مکالمات آنلاین آغاز شده و به خیانت عاطفی منتهی می شود.

افزایش مکالمات آنلاین و جایگزینی دوستی های اینترنتی با روابط واقعی این نگرانی را ایجاد می کند که آیا صمیمیت در چت خیانت محسوب میشود ؟ آیا خیانت تنها به معنای برقراری رابطه جنسی با شخص سوم است؟ یا صمیمیت با جنس مخالف در فضای مجازی هم بر زندگی زناشویی موثر است؟

آکاایران: خیانت در گذشته به معنای قرارهای پنهانی و نامشروع، دروغ گفتن درباره سفرهای کاری و بهانه‌های باورنکردنی درباره بوی عطر روی لباس بود. اما امروزه به راحتی می‌توان در دنیای مجازی به همسر خیانت کرد. شاید این خیانت مجازی در وهله اول، به دلیل نداشتن رابطه جنسی بی‌ضرر به نظر بیاید، اما واقعیت این است که خیانت چتی هیچ تفاوتی با خیانت در دنیای واقعی ندارد. شکی نیست که اینترنت و فراگیر شدن دسترسی به شبکه‌های ارتباط مجازی مانند فیس بوک، تلگرام و اینستاگرام فرصت‌های بیشتری را برای منحرف شدن در اختیار مردم قرار داده است.

امروزه افراد دسترسی سریع و آسان به هرنوع محتوای نوشتاری و تصویری دارند و با توجه به علایق و نیازهای شخصی عضو گروه‌های مختلف شبکه‌های مجازی می‌شوند. در این میان دغدغه بسیاری از افراد متاهل، حدود ارتباطات همسرشان با جنس مخالف در فضای مجازی است. ارتباطاتی که می‌تواند به راحتی شرایط را برای شکل گرفتن رابطه عاطفی و جنسی خارج از خانوده و خیانت پنهانی افراد به همسرشان مهیا کند.

شوهرم با خانم های دیگر چت می کند - مرکز مشاوره و روانشناسی سرای مشاور

وقتی شیطنت مجازی تبدیل به خیانت می‌شود


دو فردی که درگیر یک رابطه اینترنتی می‌شوند، به سرعت و به راحتی اختیار از کف می‌دهند. برخی حتی به سکس مجازی معتاد می‌شوند و به این ترتیب موقعیت بغرنج قبلی پیچیده‌تر و دشوارتر می‌شود. فردی که به سایبرسکس اعتیاد دارد، هر روز زمان بیشتری را مقابل صفحه نمایشگر هدر می‌دهد و به این ترتیب کمتر برای خانواده و همسرش وقت می‌گذارد.

یکی دیگر از خطرات خیانت مجازی این است که دو طرف رابطه تصمیم می‌گیرند که با هم ملاقات کنند. خیانت مجازی به لطف این ملاقات حضوری تبدیل به خیانت جنسی می‌شود.

اگر می خواهید بدانید صمیمیت در چت خیانت محسوب می شود یا نه، در این قسمت ۹ علامت خیانت چتی و آنلاین آورده شده که به شما در رسیدن به پاسخ این سوال کمک می کند:

1. گذراندن ساعات طولانی در فضای مجازی

در صورتی که شریک زندگی شما ساعت ها در روز به صفحه گوشی خود خیره شده و توجهی به شما ندارد آن را نشانه ای از خیانت چتی بدانید.
روابط آنلاین در صورتی که به ماهیت زندگی مشترک خللی وارد کند، خیانت محسوب می شود.

2. انتظار برای گذراندن وقت با دوستان مجازی

در بسیاری از موارد همسر بعد از رسیدن به خانه منتظر ساعت مشخصی است که با دوستان مجازی خود ارتباط برقرار کند.
تفکرات و شوق او در زندگی تنها به زمان های مکالمات آنلاین مربوط می شود.

3. اشتراک واقعیات با دوستان مجازی

در میان گذاشتن مشکلات زناشویی و صمیمیت با جنس مخالف در فضای مجازی کار درستی نیست.
اگر شریک زندگی تان تصور می کند، دوستان مجازی احساسات و حرف های او را بهتر درک می کنند به شما خیانت کرده است.

4. دوستی مجازی رازی پنهان از همسر

اگر همسر دوستی و ارتباطات مجازی خود را از شما پنهان می کند آن را نشانه ای از خیانت آنلاین بدانید.

5. دوست مجازی شنونده ای بهتر از همسر

زمانی که دوستان مجازی جایگزین روابط عاطفی با همسر شوند و بیشتر جزئیات و مشکلات شخصی یا کاری را با آن ها در میان بگذارید، مشغول خیانت آنلاین هستید.

خیانت اینترنتی زن و شوهر (خیانت چتی در فضای مجازی) - همیار عشق

6. شروع نارضایتی از همسر

دوستی های مجازی معمولاً منجر به مقایسه بین دوست و همسر می شود.
وقتی دوستان مجازی، خود را زیباتر نشان دهند، توقعات غیر واقعی از همسر بیشتر شده و نارضایتی شروع می شود.

7. تمایل کمتر به رابطه جنسی با همسر

این نشانه را خطرناک ترین علامت روابط مجازی بدانید.
زمانی که همسرتان علاقه به روابط جنسی با شما ندارد، نیازهای جنسی خود را با فردی مجازی برطرف کرده است.

8. ارسال عکس های شخصی و مستهجن

عکس های شخصی و شهوانی که در صفحه چت با دوستان مجازی دیده شوند، شک شما از خیانت را به اطمینان تبدیل می کنند.

چه کار کنم شوهرم بهم خیانت نکنه؟ دلیل خیانت کردن اکثر مرد ها این نیست که دیگر شما را دوست ندارند، دلیل اصلی در اغلب موارد این است که آن ها تنوع…

9. تمایل واقعی کردن رابطه مجازی

زمانی که از دوستان مجازی می خواهید شما را در یک ناهار روزانه یا قهوه کوچک همراهی کنند، خیانت آنلاین شما به همسر کامل می شود.
در بیشتر روابط مجازی که به خیانت منجر می شود، افراد شروع به افشای خود می کنند.
مکالمات آنلاین همیشه درباره وضعیت هوا و اتفاقات اجتماعی ادامه پیدا نخواهد کرد.
درنتیجه به مرور افراد از زندگی شخصی و زناشویی خود با دوست مجازی صحبت می کنند.
اسرار زندگی شخصی، مشکلات زندگی زناشویی و تمایلات جنسی کم کم موضوع بحث های آنلاین می شود.

 

زو‌ج‌ها برای جلوگیری از خیانت اینترنتی چه کنند؟

در این مورد با یکدیگر صراحتا صحبت کنید

گفتگو و رابطه موثر راهکار کلیدی برای محافظت از زندگی مشترک در برابر خیانت است. با هم درباره تعریف خیانت و تاثیر آن بر رابطه‌تان صحبت کنید.

صادقانه به همسرتان بگویید که چه رفتاری را خیانت محسوب می‌کنید. در جایی که با هم اختلاف نظر دارید، بر سر تعریفی که بیشترین ایمنی عاطفی و صمیمت را برای رابطه‌تان به ارمغان می‌آورد، به توافق برسید.

اگر رفتارهایی بروز یافت که منجر به بروز اضطراب شد و رابطه‌تان را تهدید کرد، این خطرها را به فرصتی برای بحث و تبادل نظر با هم تبدیل کنید. مخالفت با هم و آگاهی از نقطه نظر یکدیگر درباره یک رفتار خاص، مانند نگاه کردن فیلم‌های مستهجن یا تماس با دوست پسر یا دوست دختر قبلی، کمک می‌کند تا با باورهای همسرتان آشنا شوید و بتوانید ذهنیات همسرتان را در نظر بگیرید.

این اطلاعات باارزش ایمنی و دوام رابطه‌تان را تضمین می‌کند. ما غالباً از قرارگیری در موقعیت‌های دشوار و بحث‌برانگیز خودداری می‌کنیم و سکوت را به جای بحث برمی‌گزینیم. اجتناب از گفتگو با یکدیگر اشتباهی است که زمینه را برای رفتارهای رمزآلود، پنهان‌کاری، زبان‌بازی و حتی دروغ گفتن برای جلوگیری از ناراحت و آزرده خاطر کردن همسر فراهم می‌کند. در این مرحله دروغگویی و پنهان‌کاری رفتارهای واقعی را تحت‌الشعاع قرار می‌دهد و به زندگی مشترک آسیب می‌زند.

اگر یکی از شما دو نفر مرتکب خیانت مجازی شده‌اید، باید سر فرصت کنار یکدیگر بنشینید و با صراحت درباره رفتار مناسب افراد متاهل در دنیای مجازی صحبت کنید.

قانون و مرز مشخص کنید

برای خودتان قانون تعریف کنید، تا خود و همسرتان حد و مرزها را بشناسید و هیچ تردیدی درباره درست و غلط نداشته باشید. در واقع بسیاری از مردم خیانت چتی و اینترنتی را اصلاً خیانت محسوب نمی‌کنند. مهم نیست که بقیه دنیا چطور فکر می‌کنند، آن چه مهم است، این است که همسرتان چطور فکر می‌کند.

مسیر ارتباطی را همواره باز نگه دارید. پنهان‌کاری درباره کارهایی که انجام می‌دهید و افرادی که با آنها حرف می‌زنید، در زندگی زناشویی مجاز نیست. با یکدیگر صادق و روراست باشید. اگر رازهایی مانند این را از همسرتان مخفی کنید، ازدواجتان را به خطر می‌اندازید. بنابراین حرف بزنید، حرف بزنید و باز هم حرف بزنید.

همسر خیانتکار فردی نیست که حق تصمیم‌گیری درباره درست و غلط را داشته باشد. برای یافتن پاسخ باید به چشم‌های همسر رنجیده و آزرده نگاه کنید. اگر همسرتان حین شیطنت‌های مجازی‌تان در اتاق حضور دارد و مشاهده این کارها باعث معذب شدن و ناراحتی او می‌شود، بدانید که همسرتان را آزرده کرده‌اید و آرامش و رضایت او را نادیده گرفته‌اید.

خیانت خیانت است، چه در دنیای مجازی باشد چه حقیقی. اگرچه اکثر مردان و زنان دچار شیطنت‎های اینترنتی می‌شوند، قصد خیانت به همسرشان ندارند و صرفا تنوع و هیجانی که در روابط مجازی وجود دارد، درگیر چنین ارتباط‌هایی می‌شوند. اما همین شیطنت‌ها، می‌تواند سر آغازی برای مشکلات جدی و خیانت باشد. برای جلوگیری از خیانت همسر در فضای مجازی باید در این مورد با یکدیگر صراحتا صحبت کنید و با هم قانون و مرز ارتباطات مجازی مشخص کنید.

منبع : بخش خانواده سبز آکاایران
برچسب :