انجام این کارها به ناراحتی مادرشوهرتان منجر میشود!
مشکلات عروس و مادر شوهر از جایی آغاز می‌شود که آنها درباره‌ی یک مرد دو دیدگاه کاملاً متفاوت داشته باشند. یکی از این زنان مرد مورد توجه را اولین مرد زندگی‌اش می

بسیاری از افراد پس از بوجود آمدن اختلافات زیاد با مادر شوهر و یا خانواده همسر خود به این نتیجه می رسند که با کمک یک مشاور می توانستند ارتباط بهتری با آنان برقرار کنند و از بروز این رفتارها و دلخوری ها جلوگیری کنند.

داشتن ارتباط درست و صمیمانه با مادر شوهر می تواند در تداوم زندگی مشترک نقش مهمی داشته باشد. اکثر مردان ذهنیت مثبتی پیرامون رفتارهای و نحوه زندگی همسرشان، زمانی که علاقمندی مناسبی بین او و مادرشان است، دارند. همین حسن نگرش سبب پیشگیری از بسیاری از اختلافات و کش مکش ها در زندگی مشترک می شود.

بنابراین توجه به این موضوع که چگونه می توان با مادر شوهر ارتباط درست و منطقی برقرار کرد و نحوه شناسایی شخصیت مادر شوهر و انجام تکنیک های مناسب رفتاری با او چگونه است، از جمله سوالاتی است که می بایست نسبت به آن توجه ویژه ای از سوی عروسان شود.

دخالت مادر شوهر در زندگی + 5 راه حل | دکترفکر

مادرها موجودات پر احساس و مهربان هستند، همین احساسی بودن و اهمیت به فرزند گاهی مشکلاتی را در زندگی او ایجاد می کند. همه مادرشوهرها یکسان نیستند، برخی حساس و زود رنجند، بنابراین باید در مقابل این گونه مادرها رفتار دیگری پیشه کرد تا زندگی مشترک دچار مشکل نگردد. در ادامه این مقاله از مجموعه مقالات آکا, رفتارهایی را بیان می کنیم که مادرشوهرها بر روی آن حساس هستند.

  مشکلات بین مادرشوهر و عروس |‌مسائل بین مادر شوهر و عروس | مجله دلتا

اگه بفهمن تو خونه حرف، حرف شماست

برخی از مادرشوهرها بسیار زود رنج و حساس هستند، این مادرشوهرها دوست دارند که پسرشان رئیس خانه باشد و اگر دریابند که او تحت فرمان شماست، دائما برای شما مشکل ایجاد می کنند پس در این مواقع نشان دهید که همیشه گوش به زنگ پسرشان هستید مثلا اگر روزی به هر علتی خواهان شرکت در مراسمی نبودید، طوری نشان دهید که این امر، امر پسرش بوده است!

 

اگه حس کنن به خانواده خودتون بیشتر اهمیت می دهید

برخی از مادرشوهرها اگر گمان کنند که شما بیشتر به خانواده خودتان اهمیت می دهید و همیشه آنها مهمان خانه شما هستند، ناراحت شده و جبهه می گیرند پس کاری کنید که مادرشوهرتان دریابد به او نیز مانند خانواده خودتان اهمیت می دهید.

اهمیت به مادرشوهر

اگه زیاد ولخرجی کنید

شاید این جمله ها یا توصیه ها به گوشتان آشنا باشد،(پول هاتون رو جمع کنین، انقدر خرید و مسافرت نرید، آینده در نظر بگیرید و... ). تفاوت نسل ها نگرشی این چنین به وجود می آورد، بسیاری از مادران خیلی کمتر از نسل جدید به خرید می روند و به قول خودشان آینده نگر هستند، اگر این مادرها بفهمند که شما هر چند وقت یکبار به خرید رفته و بر اساس نگرش خود در حال ولخرجی و دور ریختن پول شوهرتان هستید، حتما جبهه خواهند گرفت.

اگه زیاد از خانواده تان تعریف کنید

یکی از نکاتی که در برخورد با مادرشوهر حساس باید رعایت نمایید، تعریف نکردن بیش از حد از خانواده تان است، مثلا اگر شما بگویید مادرم این غذا را خیلی خوشمزه می پزد و یا فلان کار را خیلی خوب انجام می دهد و... ممکن است مادرشوهرتان حس کند که شما دو پهلو سخن گفته و آشپزی بد او را مورد هدف قرار داده اید.

اگه حس کنن پسرشون رو ازشون گرفتین

در برخی از شرایط مادرشوهر ممکن است به غلط تصور کند که پس از ازدواج دیگر پسرش متعلق به او نیست و عروس قصد دارد که را از او بگیرد و می پندارد محبت پسرش نسبت به او کم شده و همسر جایگزین نقش مادر شده است به همین خاطر مادر شوهر رفتاری تهاجمی نسبت به عروس در پیش گرفته و با این رفتار رابطه بین پسر و عروس تحت تاثیر قرار می گیرد.

اگه بفهمن به پسرشون اهمیت نمیدین

برخی از مادر شوهرها همیشه نگران پسر خود هستند و به همین توصیه های زیادی به عروس خود می کنند مثلا در مورد غذا، پوشاک و... اگر این نوع مادرها دریابند که شما نسبت به همسرتان بی اهمیت هستید و به او بی توجهید و به خورد و خوراک، بیماری و... اهمیت نمی دهید، در زندگیتان ممکن است دخالت نمایند.

نکات مهم برای عروس خانم ها

  1. در زمانی که در خانه مادرشوهرتان هستید، به همسرتان امر و نهی نکنید.
  2. همسرتان را از رفت و آمد با خانواده اش منع نکنید.
  3. به هیچ عنوان با مادرشوهرتان رقابت نکنید.
  4. از خانواده خود نزد خانواده همسر بیش از حد تعریف نکنید.
  5. با مادرشوهرتان وارد بحث نشوید.
  6. گاهی اوقات خود را جای مادر شوهر بگذارید و از دید او به ماجرا نگاه کنید.
منبع : بخش خانواده سبز آکاایران
برچسب :