اقداماتی بی نظیر و تاثیرگذار مردانه برای قدردانی از همسر
هر زن و شوهر باید در قبال کاری که برای یکدیگر انجام میدهند،تشکر و قدردانی کنند.قطعا این قدردانی احترام، عشق و علاقه ی آنها را نسبت به هم زیاد می کند.

جملات موثر و رازهای مردانه برای تسخیر قلب زنان

آکاایران: تشکر و قدردانی از همسرتان باعث می شود اعتماد به نفس او بیشتر شود و احساس کند ارزشمند است. فکر می کنید چرا بعضی خانواده حتی با داشتن مشکلات زیاد در کنار هم آرام هستند و احساس خوشبختی می کنند در مقابل بعضی خانواده ها حتی با داشتن امکانات زیاد هم هنوز احساس خوشبختی نمی کنند و کارشان به مشاوره خانواده نیز می کشد؟ عشق و سپاسگذاری کلید حل مشکلات است.

نکته قابل توجه درباره اهمیت قدردانی از همسر این است که ابراز قدردانی و سپاسگذاری به نفع هر دو طرف است. چرا که وقتی از طرف مقابلتان قدردانی و تقدیر میکنید به همان اندازه و شتاید بیشتر احساسات خوب دریافت میکنید.

به گفته روانشناسان آن دسته از زوجهایی که تقدیر و تشکر از همسر را به یک عادت معمول تبدیل کرده اند، نسبت به زندگی مشترکشان احساس رضایت بیشتری دارند. به همین دلیل در ادامه این مقاله از مجموعه مقالات اکا, مهمترین و تاثیرگذارترین اقدامات برای قدردانی از همسر را تهیه کرده ایم. با ما همراه باشید.

اقدامات تاثیرگذار و بی نظیر برای تشکر از همسر

آقا، این روزها با همسرت اینجوری رفتار کن

 • یک لیست از زمان هایی که زیباییِ همسرتان نفس شما را بند آورده؛ تهیه کنید و این لحظه ها را برایش توضیح دهید.
 • به دنیا آمدن فرزند بدن زنان را تغییر می دهد؛ اما شما باید به این موضوع اشاره کنید که تغییرات بدن همسرتان به خاطر مادر شدن و این اتفاق معنوی، او را حتی زیباتر از قبل هم کرده است.
 • اجازه دهید همسرتان بداند قدرِ کار هایی که برای خانواده تان انجام می دهد را می‌دانید؛ حتی اگر یک کار خیلی کوچک باشد.
 • لیستی از چیز هایی که در مورد شخصیت همسرتان دوست دارید را تهیه کنید؛ چیز هایی که ربطی به ظاهر او ندارند.
 • وقتی که با هم یک قرار در بیرون از منزل دارید، از او عکس بگیرید و چند روز بعد آن را در شبکه اجتماعی پست کنید و زیرش بنویسید که یک نفر چقدر باید خوشبخت باشد تا با چنین زن زیبایی زندگی کند.
 • یک کاغذ بردارید و آن را شبیه به یک مدرک دانشگاهی درست کنید؛ مدرکی با عنوان بهترین مادر جهان؛ سپس امضای فرزندان تان را پای مدرک بزنید یا اگر فرزندان شما کوچک هستند، از آن ها اثر انگشت بگیرید، آن را چاپ کنید و به او هدیه دهید.
 • چند وقت یک بار برای همسرتان یک نامه بنویسید و در آن از خوبی هایش بگویید و از او بابت همه چیز تشکر کنید.
 • حتماً به همسرتان بگویید چه چیزهایی در او باعث شده است که شما به مرد بهتری تبدیل شوید.
 • از این که او زن اعجاب انگیزی است و برای شما و فرزندان تان فداکاری های زیادی کرده، به صورت نوشتاری تشکر کنید. مثلاً این که او چقدر صبورانه با فرزند نوجوان تان رفتار می کند و چقدر مادر خوبی برای فرزندان تان و همسر خوبی برای شما است.
 • هر هفته یک جمله زیبا که در آن؛ از او تعریف و تمجید کرده باشید را روی آینه حمام برایش بنویسید؛ البته قبل از انجام این کار حتماً خودتان هم حمام را تمیز کنید.
 • هفته تولد او هر شب برایش یادآوری کنید که جهان با به دنیا آمدن او به جای خیلی بهتری تبدیل شده است.
منبع : بخش خانواده سبز آکاایران
برچسب :