بهترین کار برای غلبه بر احساسات
تمرینات مدیتیشن میتوانند، طاقت و توان ذهنی را تقویت کرده و خُلق و خوی خوب را افزایش دهندتمرینات با تاثیرگذاری و افزایش طاقت ذهنی افراد را در برا

آکاایران: بهترین کار برای غلبه بر احساسات

آکاایران: تمرینات مدیتیشن میتوانند، طاقت و توان ذهنی را تقویت کرده و خُلق و خوی خوب را افزایش دهند.تمرینات با تاثیرگذاری و افزایش طاقت ذهنی افراد را در برابر حساسیت‌های بیش از حد، مقاوم میسازند.این پژوهش نشان داده است که تمرینات ذهنی مدیتیشن به افراد آموزش میدهند که چطور هوشیار بمانند و در لحظه احساساتی نشوند.
 
این تمرین ذهنی هم چنین سبب تقویت و بهبود نوعی از حافظه میشود که حاصل آن توانمند کردن انسان در تکمیل کارهای ذهنی پیچیده است.

محققان دانشگاه پنسیلوانیا در این باره میگویند: کلید بهره‌مندی از مزایای مدیتیشن این است که تمرینات آن را روزانه و درست مثل سایر ورزشها انجام دهید ؛ این تمرینات که روی گروهی از افراد آزمایش شد، شامل تنفس متمرکز شده و جلسات شبه مدیتیشن هستند.

 
مطالعات پیشین نشان داده است که این تمرینات استرس را کاهش میدهند و حتی از ناتوانیهای بیماران افسرده پیشگیری میکنند. نکته مهم اینکه دعا خواندن و تمرکز در زمان دعا خود نیز یک نوع مدیتیشن محسوب میشود و به فرد آرامش فراوانی خواهد داد.

منبع :

منبع : بخش خانواده سبز آکاایران
برچسب :