تاثیر بغل کردن کودکان بر رشد و توسعه مغز آنها
بغل کردن کودکان تاثیر زیادی بر هوش آنان دارد زمانی که کودک را بغل می کنید به او آرامش و امنیت هدیه می دهید  در نوزادان آغوش مادر امن ترین نقطه

آکاایران: تاثیر بغل کردن کودکان بر رشد و توسعه مغز آنها

آکاایران: بغل کردن کودکان تاثیر زیادی بر هوش آنان دارد. زمانی که کودک را بغل می کنید به او آرامش و امنیت هدیه می دهید.  در نوزادان آغوش مادر امن ترین نقطه برای آنهاست و بارها در این مورد شنیده ایم  که ارتباطی عمیق بین مادر و نوزاد برقرار می شود. اخیرا مشخص شده است که این ارتباط تنها سبب برقراری ارتباط امن و صمیمی بین مادر و نوزاد نمی شود بلکه تاثیرات بسیار شگرفی بر کودک دارد.

بغل کردن کودکان

بهترین روش برای محبت کردن به نوزاد بغل کردن او است ولی این عمل تنها به اینجا منتهی نمی شود. نتایج تحقیقات نشان می دهد که بغل کردن نوزاد تاثیر زیادی در شکل گیری و رشد مغز نوزاد دارد و بر این اساس احساسات کودک نیز به طور قابل ملاحظه ای رشد می کند.

بر اساس بررسی های انجام شده افرادی که در دوران نوزادی بیشتر مورد توجه والدین بوده اند و ارتباط فیزیکی بیشتری با آنها داشته اند در بزرگ سالی از نظر روابط اجتماعی، قدرت تجزیه و تحلیل مسائل و احساسات قوی تر هستند. رشد مغز در دوران کودکی در اثر ارتباط فیزیکی والدین باعث این تفاوت ها می شود.

برخی از والدین بر این باورند که بغل کردن زیاد کودکان از نظر تربیتی صحیح نیست و امروزه ثابت شده است که این تصور اشتباه است و این افراد باید بیشتر با کودکان خود در تماس باشند و ارتباط فیزیکی موثر با آنها برقرار کنند.

والدین گرامی بغل کردن کودکان خود را هرگز  و ابدا فراموش نکنید و این موهبت الهی را از آنان دریغ نکنید.

.

منبع : mihantaz.com

منبع : بخش خانواده سبز آکاایران
برچسب :