بیایید زندگی را رنگ آمیزی کنیم
تفاوت رنگ سرد و گرم ترافیکی ، تفاوت رنگ گرم و سرد ، رنگ موهای سرد و گرم ، تاثیر رنگ گرم و سرد ، ترکیب رنگ سرد و گرم را در آکاایران بخوانید

بیایید زندگی را رنگ آمیزی کنیم


پزشکی . نت : اگر برای چند لحظه سیستم رنگ تلوزیونتان را روی سیاه و سفید تنظیم کنید، خواهید دید که دنیا بدون جادوی رنگ ها چقدر خسته کننده و بیروح می شود. رنگ ها علاوه بر زیباتر کردن زندگی ، شور و نشاط را برای ما به ارمغان می آورند. اما علاوه بر همه اینها رنگ ها تاثیر مستقیمی بر روان آدمی دارند. 

آنچه خواهید خواند اشاره کوتاهی است به تاثیر هفت رنگ اصلی بر وضعیت روحی افراد. استفاده از این نکات می تواند راهکاری باشد برای به کار بردن جادوی رنگ ها در مسیر زندگی بهتر.

بنفش : بنفش آرامش دهنده و خواب آور است. آویختن پرده بنفش در اتاق خواب و استفاده از سرویس خواب و یا چراغ خواب بنفش می تواند برای غلبه بر بیخوابی به شما کمک کند...

Image result for ‫بیایید زندگی را رنگ آمیزی کنیم‬‎

نیلی : رنگ نیلی  فکر را فعال می کند. به هنگام درگیری با پیچیدگی های زندگی و یا کارهای سنگین فکری ، استفاده از رنگ نیلی به شما کمک می کند تا بهتر بیندیشید.

آبی : رنگ آبی اشتها را کم می‌کند. اگر از اضافه وزن رنج می برید و به فکر لاغر شدن هستید ، استفاده از رومیزی و سرویس غذاخوری آبی رنگ می تواند به شما در کم کردن اشتهایتان کمک کند.
 
سبز : رنگ سبز آرامش بخش است. اگر مضطرب هستید و استرس و فشار عصبی زیادی را تحمل می کنید، استفاده از اشیای سبز رنگ را به شما توصیه می کنیم. نکته جالب دیگر اینکه رنگ سبز در کاهش فشارخون نیز موثر است.  

زرد : رنگ زرد دشمن افسردگی است. در واقع قرار گرفتن در برابر اشیاء زردرنگ موجب بالا رفتن سطح انرژی بدن می شود. پوشیدن لباس زرد و استفاده از اشیاء زرد رنگ کمک شایانی به بالا بردن خلق افراد افسرده می کند.

نارنجی : نارجی شادی بخش و شورآفرین است. اگر از خستگی روحی کلافه شده اید. اگر مدام احساس بی‌ حوصلگی می کنید، رنگ نارنجی راه حل مناسبی برای مشکل شماست. یک دوش صبحگاهی و خشک کردن بدن با یک حوله نارنجی رنگ توصیه مفیدی برای آغاز یک صبح با نشاط است. 

قرمز : قرمز رنگ هیجان و عشق است. مصرف مواد غذایی قرمز رنگ مثل گوشت قرمز و جگر ، چاره بیماران مبتلا به کم خونی است. به علاوه حتما شنیده اید که میوه‌های قرمز رنگ مانند آلبالو و انار نقش مهمی در تصفیه خون بازی می کنند                                                                                                                                                                                                                                   
ویرایش وتلخیص:آکاایران

منبع : بخش خانواده سبز آکاایران
برچسب :