بازیگر فیلم های مستهجن و کاربران همیشه در صحنه ایرانی
طبق آمارهای تحلیلی موتورهای جستجو استان های گیلان، البرز، مازندران، قزوین و تهران به ترتیب بیشترین جستجو درباره این بازیگر خاص را داشته اند. در خلال جستجوها

آکاایران: به گزارش مجله مراحم; واکنش های مجازی به خانم بازیگر فیلم های خاص از آنجایی خبر ساز شد که پست اینستاگرامی وی دست به دست جوانان و نوجوانان ایرانی گشت و به سرعت این خبر پیچید که بازیگر ۲۷ ساله فیلم های خاص برای جراحی بینی به ایران آمده است. انتشار این خبر در کانال های تلگرام و صفحات اینستا کافی بود تا هجمه موافقان و مخالفان حضور در ایران به صفحه اینستاگرام وی موجب غیرقابل دسترس شدن آن صفحه برای عموم شود و برای مدتی تبدیل به صفحه ای خصوصی گردد و در نهایت این شخص مجبور شد صفحه اینستاگرام خود را ببندد!!!

آکاایران: بازیگر فیلم های مستهجن و کاربران همیشه در صحنه ایرانی

 
شاید هیچ وقت به ذهن او خطور نمی کرد، انتشار عکسش در ماشینی در تهران سبب شود پیگیر کننده های صفحه اینستای او تا این حد زیاد شود و در عرض چند ساعت بیش از ۵۰ هزار نظر به زبان فارسی درباره اش داده شود هرچند این بازیگر انگلیسی الاصل ساکن آمریکا سفرش در ایران پایان یافته است ولی گویا ایرانیان تازه با او آشنا و پیگیر احوالات این بازگیر فیلم های خاص شده اند.

گویا در ایام تابستان و تعطیلی دانشگاه ها و دبیرستان ها، به تعبیر این قشر «کامنت بازی» پای پست خانم بازیگر فیلم های غیراخلاقی برای جوانان همانند یک بازی، تفریح و سرگرمی است و آنها نیتی دیگری از این کارشان ندارد! پاسخی که تعداد زیادی از نوجوان در پیگیری این اخبار و استفاده از این محصولات بر زبان می آورند و مدعی می شوند که آنها با این کار نه تنها وجود مشکلی را در خود احساس نمی کنند بلکه آگاهانه آن را انجام می دهد و برای شان جنبه تفریح و سرگرمی دارد.

آرمان شهرکی در همین باره می گوید: «پرداختن به مسئله استفاده ایرانیان از محصولات غیراخلاقی به عنوان یک تفریح نوعی تقلیل گرایی ماجرا است» وی در همین رابطه تاکید می کند استفاده از این صنایع حاکی از وجود مشکلات شناختی و روان شناسانه اجتماعی است که نیاز ورود کارشناسان این حوزه به مسئله را الزامی می کند.

وی در همین رابطه گفت: «حتی اگر بیان شود استفاده از این محصولات نوعی لذت و تفریح صرف است باید توجه داشت، این لذت طلبی از رنج دیگران است که در صورت وجود چنین نگرش مشکل ابعاد پیچیده اجتماعی و روانی به خود خواهد گرفت».

طبق آمارهای تحلیلی موتورهای جستجو استان های گیلان، البرز، مازندران، قزوین و تهران به ترتیب بیشترین جستجو درباره این بازیگر خاص را داشته اند. در خلال جستجوها کاربران به دنبال ابعاد مختلفی از زندگی چارمز ۲۷ ساله بودند. برخی اطلاعاتی درباره ادرس صفحه اینستاگرام وی و برخی دیگر به دنبال نحوه حضور او در ایران یا تصاویر این بازیگر می گشته اند؛ در نهایت همه این مسائل سبب شد که چارمز به جستجوهای نخست ایرانیان تبدیل شود.

آرمان شهرکی درباره علت گرایش روز افزون ایرانیان به این مسئله و ریشه آن را در یک عبارت خلاصه می کند: «وضعیت پست مدرن ایران»؛ این پژوهشگر اجتماعی در تشریح این نقطه نظر خود می گوید: «ما در وضعیت پست مدرن قرار داریم و کل روسپیگری را هم می شود با وضعیت پست مدرن تبیین کرد؛ در روسپیگری تصویر و سرکوب زبانی وجود دارد و این با وضعیت فعلی ایران سازگار است.»

این پژوهشگر درباره ویژگی های خاص جامعه ایران که سبب شده است به صنایع و محصولات غیراخلاقی گرایش پیدا کند، گفت:«فردگرایی شدید در ایران، بالا رفتن سن ازدواج در کشور، بحران معنویت، از ویژگی های خاص جامعه ایران است و از سویی دیگر عدم امکان کنترل والدین و جذابیت های بصری شبکه مجازی در تمام دنیا عامل برای رشد روز افزون مخاطبان این محصولات شده است.»

به گفته بسیاری از صاحب نظران، ایرانیان در جستجوی موضوعات غیراخلاقی و جنسی و همچنین بازدید از پایگاه های مجازی غیراخلاقی در جهان رتبه های بالا را به خود اختصاص داده اند که به دلیل استفاده از ابزارهای عبور از فلیتر و عوض شدن ای.پی آدرس کاربران امکان رصد دقیق آمار آن وجود ندارد. به عقیده این دسته از کارشناسان مطالعه درباره ابعاد و عوارض استفاده از صنایع غیراخلاقی در کشور ما تبدیل به یک تابوی فرهنگی شده است و حتی کمتر کسی در دانشگاه ها جسارت ورود به این مقوله و مطالعه علمی درباره آن را دارد.

به عقیده آرمان شهرکی ماجراهایی نظیر خودکشی و استفاده فراگیر ایرانیان از محصولات غیراخلاقی به حدی زیاد است که علاوه بر جامعه شناسان و روان شناسان ورود عالمان و کارشناسان فلسفه و حکمت را نیز ضروری کرده است. به عقیده این پژوهشگر تمامی کارشناسان حوزه های مختلف علوم انسانی باید درباره علل گرایش به چنین معضلات اجتماعی پاسخ هایی کارشناسی و علمی بدهند و به آن ورود پیدا کنند.

گفتنی است این اولین بار نیست که بازیگران فیلم های خاص در ایران خبر ساز شده اند چندی پیش بود که موزیک ویدئو مشترک یک خواننده خارج نشین با یک بازیگر نیز جنجال آفرین شده و مدت ها، بحث کردن درباره آن به نوعی سرگرمی برای جوانان ایرانی شده بود.

با وجود این پیگیر های اعجاب انگیز جامعه ایران نسبت به محصولات و تولیدات غیراخلاقی و جنسی همین چندی پیش بود که در پی مخالفت برخی گروه ها طرح آموزش مسائل و بهداشت جنسی در گام های آغازین خود متوقف شد. در همین رابطه می توان اضافه کرد که درس تنظیم خانواده که نیم نگاهی نیز به بهداشت در مسائل جنسی داشت چند سالی است از دروس دانشجویان حذف شده است.

منبع :

منبع : بخش خانواده سبز آکاایران
برچسب :