پیشنهاد چند سرگرمی و وفت گذرانی خانوادگی در منزل
یادگیری بهترین سرگرمی ها برای دوران قرنطینه ویژه خانواده ها می تواند باعث ایجاد شادی و نشاط و حفظ سلامتی اعضای خانواده در دوران شیوع کرونا می شود.

آکاایران: ماندن در خانه و سرگرم ماندن این روزها به چالش سختی تبدیل شده است. البته که بسیاری از گیمرها از این فرصت استفاده می‌کنند تا به سراغ بازی‌هایی بروند که مدت‌ها می‌خواستند آن‌ها را تمام کنند. اما اگر چندان اهل بازی‌های ویدیویی نیستید یا می‌خواهید با اعضای خانواده و اهل خانه سرگرم و دورهم بمانید و به کرونا و قرنطینه فکر نکنید، پیشنهاد میکنیم مطالبی که در ادامه این مقاله از مجموعه مقالات آکا , گردآوری کرده ایم را مطالعه کنید تا با چند ایده و پیشنهاد عالی برای سرگرم کردن و وقت گذرانی خانوادگی در منزل آشنا شوید. امیدواریم از مطالعه این مطلب لذت ببرید.

بازی های ساده ولی جذاب انجام دهید

بازی ها سنتی، مطمئناً، و شاید حتی کمی خارج از مکان خودتان در عصر تلفن های هوشمند و کنسول های بازی می تواند خوب باشد. اما بازی های صفحه ای مثل شطرنج - منچ و..، نوع متفاوتی از روابط اجتماعی را ارایه می دهند. کمی خودتان را جمع و جور کنید و یک شب دور هم بازی کنید تا بتوانید خاطرات شادی را داشته باشید.

یک صندوقچه پر از خاطرات تهیه کنید

یک صندوقچه زمان تهیه کنید تا برای آینده مخفی شود.شما می توانید برخی چیزهای به یاد ماندنی از زندگی خودتان در حال حاضر را بردارید و آن ها را در صندوقچه تان قرار دهید. سپس می توانید برای یک دهه آن را چال کنید و ببینید که چه خاطراتی می تواند برایتان پیش بیاید.باز کردن آن می تواند برخی احساسات قوی را برایتان ایجاد کند.خاطرات بخش بزرگی از زندگی خانوادگی را به خود اختصاص می دهند، به همین دلیل این می تواند چیزی باشد که بیشتر از قبل آن را حفظ کند.

با هم مطالعه کنید

مطالعه برای رشد شخصی ضروری است، این امر تحریک ذهنی، امداد رسانی استرس، بهبود حافظه و بهبود واژگان را فراهم می کند.این هم جالب است که هر شب داستانی برای کودکان تان بخوانید، این یک سرگرمی خانوادگی محبوب است که می تواند خاطرات مثبت زیادی را ایجاد کند.

مطالعه کردن

کاردستی درست کنید

صنایع دستی و کار دستی ها راهی درخشان برای بیان خلاقیت هستند. اما همانطور که شما باید بعنوان یک تیم عمل کنید، این یک فرصت عالی برای خانواده ها است تا از ایجاد چیزی با هم لذت ببرند.

سرگرمی کودکان خود را بیابید

چه آن ها بازی های ویدئویی بازی می کنند یا یک سری کتاب می خوانند که به طور معمول از همه اینها دوری می کنید، آگاه بودن از سرگرمی های فرزندان تان می تواند مزایای زیادی داشته باشد.

از نکات مکالمه برای فهمیدن اینکه کدام نوع بازی مورد علاقه کودک شماست، می توانید آن ها را به سمت چیزهای دیگر هدایت کنید.به علاوه چنانچه در نمناک اشاره شده است خریدن چیزهای مورد علاقه آن ها در روز تولد و عید را آسان تر می کند ، اگر که درباره سرگرمی های آن ها بدانید.

بازی با کودک

باهم فیلم ببینید

اکثر مردم فیلم دیدن را دوست دارند . جادوی سینما می تواند مردم را به روش های غیر منتظره ای متحد کند. بنابراین خودتان یک شب برنامه فیلم دیدن را برنامه ریزی کنید، کمی پاپ کرن را آماده کنید، و همراه اعضای خانواده تان فیلم ببینید.

آشپزی کنید

پخت و پز یک سرگرمی فوق العاده و بسیار ارزشمند است، به عنوان یک فعالیت خانوادگی، این یک تمرین شخصیتی، سرگرم کننده و با مهارت است.برخی دستور العمل های جدید را امتحان کنید و مانند یک تیم با هم کاری کنید - پخت خود را تکمیل کرده و سپس یک دستور العمل جدید را امتحان کنید.

آشپزی

به دیگران آموزش دهید

مهارت های شما برای چه خوب است؟ می توانید حرف بزنید؟ آیا شما یک بازی کن کینکت باهوش هستید و به دنبال آن هستید که مهارت های خود را به نمایش بگذارید؟

خوب این چیزی نیست که شما را برای جلب توجه خانواده تان نگه دارید. داشتن یک شور و اشتیاق مشترک راهی خوب برای سپری کردن کمی خوش گذرانی، کیفیت و زمان تولیدی است.

کارهای هنری انجام دهید

جنبه خلاق خانواده خود را بالا بیاورید، یک کاغذ سفید ساده و چند مداد رنگی بخرید و یکدیگر را به چالش بکشید تا چیز دیدنی ایجاد کنید. شما می توانید بازخورد، پشتیبانی، نکات را در یک وبلاگ برای مستند کردن تلاش های خود برای ارتباط با جهان گسترده تر فراهم کنید.

کار هنری

یک چیز جدید را با هم یاد بگیرید

البته، شما هم چنین می توانید یک مهارت جدید را به طور کامل یاد بگیرید. به آینده فکر کنید، ممکن است بخواهید اصول کدگذاری وب را یاد بگیرید. یا می توانید شروع به وبلاگ نویسی در یک پلت فرم مانند وردپرس کنید، عکس بگیرید، یا یک ورزش جدید را با هم یاد بگیرید.

همچنین سایت هایی مانند سایت نمناک وجود دارند که در آن ها می توانید انواع زیادی از موضوعات را با سرعت خود یاد بگیرید و در عین حال برای پیوند خانوادگی عالی است، می توانید کودکان خود را با برخی مهارت های لازم آشنا کنید.

آلبوم عکس پر کنید

خاطرات خانوادگی خود را در یکی از این آلبوم ها ذخیره کنید شما می توانید برخی آلبوم های زیبایی را به صورت آنلاین بخرید، این آلبوم ها فقط منتظر شما هستند تا آن ها را با خاطرات پر کنید. شما می توانید آن را طی یک هفته به عنوان یک خانواده به روز کنید، به عقب نگاه کنید و این کاری است که موجب پیوند به یاد ماندنی تان می شود.

آلبوم خاطرات

 حیاط خانه تان را با صفا کنید

باغبانی، استراحت کردن، پاداش دادن و آموزش دادن به کودکان در مورد دنیای طبیعت زیباست.بر روی زمین کار کنید، سخت کار کنید تا یک باغ زنده بسازید، و در یک دفترچه خاطرات پیشرفت خود را داشته باشید (یا، یک وبل.گ).

داشتن کمی از حیات وحش محلی برای تماشا کردن، آموزش و سرگرمی عالی است، هر چند باغچه ای که در آن کار می کنید، بسیار کوچک باشد.

بازی فکری را امتحان کنید

در این بازی چیز عجیب و غریبی وجود دارد، طبق تجربیاتم در زمان کودکی، همیشه سفرهای طولانی با ماشین فوق العاده بود.به سادگی به چیزی فکر کنید که می توانید ببینید، پس خانواده تان می تواند به تدریج آن را حدس بزنند. این بازی برای سفره ای طولانی اتومبیل عالی است.

22. اسنک های سالم درست کنید

چند دستور میان وعده مغذی را خوب یاد بگیرید و درکنار هم از آنها لذت ببرید، با این روش هم در کنار هم سرگرمی خوشمزه ای را تجربه کرده اید و هم مهارت آموزی را در اعضای خانواده خود تقویت کرده اید.

منبع : بخش خانواده سبز آکاایران
برچسب :