تکنیک های موثر خود کنترلی برای همه
تکنیک خود کنترلی و چگونه خودمان را کنترل کنیم و راه ساده برای مسلط شدن به خود و جلوگیری از عصبانی شدن و روش کنترل احساسات در نمناک.

آکاایران: تکنیکهای خود کنترلی برای داشتن روابط اجتماعی بهتر و قوی تر

آیا میدانستید ورزش کردن برای ر هایی از ناراحتی ها و کنترل خود عالی است ؟  برای ما حفظ آرامش کار بسیار دشواری است بنابراین باید سعی کنیم از سیگار کشیدن ،خوردن غذاهای که باعث عصبانیت میشود و خرید بیجا خودداری کنیم ، بله درست متوجه شدید تمام اینها که گفته شد بخشی از تکنیک خود کنترلی بود که یکی از ویژگی های ضروری است و باید هر انسانی آن را دارا باشد.در این بخش از نمناک بهترین راههای کنترل را با شما در میان می گذاریم.

توصیه هایی موثر به عنوان تکنیک خود کنترلی

پایه خودداری شناخت خود است
کنترل احساسات و سوسه ها و غرایز برای داشتن یک زندگی سالم حائز اهمیت است، خودداری توانایی قابل یادگیری است و می توانید روزانه روی آن کار کنید که از احساسات منفی مثل عصبانیت ،پرخوری حسادت خودداری کنید.
خویشتن دار باشید
خویشتنداری به همه ی جنبه های زندگی کمک می کند و اولین و بهترین کار برای شناخت خود است ،یعنی باید نقاط ضعف و قوت خود را بشناسید و روی ضعفهای خود کار کنید بنابراین خیلی راحت به تغذیه تان اهمیت بیشتری بدهید و سیگار نکشید و هنگامی که در ترافیک می مانید عصبی نشوید زیرا جسم و روحتان صدمه می بیند ، فراموش نکنید که سیگار کشیدن شکلات خوردن خرید کردن همگی خوشحالی کوتاه مدت می آورد که در آینده اثری از آن نخواهد ماند.

آکاایران: تکنیک های موثر خود کنترلی برای همه

خود کنترلی با روش و تکنیک های ساده

تکنیک های کنترل احساسات برای رسیدن به خود کنترلی

توجه به اخلاق
اگر از اخلاق و عادت های خود آگاهی ندارید کنترل تصمیم گیری و نظراتتان دشوار است بنابراین اخلاق های خود را بشناسید و در صدد اصلاح آن باشید.
فکرکردن در مورد چیزهایی که شما را ناراحت میکند
باید نسبت به فعالیت های خود منطقی باشید اصلا خوب نیست که با فکر کردن در مورد مسائل ناراحت کننده خود را آزار دهید ،بیشتر وقت خود را به فعالیت دیگر اختصاص دهید.
داشتن عادت های سالم
همه نظرات وعادت ها تحت کنترل و توافق تغییر پیدا می کند ، همانطور که برای لاغری باشگاه می روید و رژیم میگیرید برای تغییر عادت هم باید تلاش کنید تا به هدفتان برسید.
آرامش
نفس عمیق کشیدن و بستن چشم ازبهترین تکنیکها برای بالا بردن خودکنترلی است وقتی اعصبانی هستید یا مرتکب اشتباهی شدید آرامش خود را حفظ کنید و از تکنیک هایی مثل مدیتیشن کمک بگیرید همچنین می توانید چای بابونه بنوشید.
توجه به محیط
محیط پیرامون نقش بسزایی در ایجاد و ترک عادت دارد مثلا اگر می خواهید نوشیدن الکل را ترک کنید و دوستی دارید که عادت به خوردن الکل دارد ازرفتن پیش او و هر چه که شما را به خوردن الکل وسوسه می کند خودداری کنید.
رها کردن تنش
فعالیت های زیادی وجود دارد که بتوانید احساسات خود را بیرون بریزید ورزش کردن قدم زدن حمام کردن از جمله کارهایی است که افراد را آرام میکند.

تکنیک های موثر خود کنترلی برای همه

منبع : گروه ترجمه نمناک/ز.ن
.

منبع : namnak.com

منبع : بخش خانواده سبز آکاایران
برچسب :