مغزتان را برای افزایش تمرکز در کار آماده کنید
افزایش تمرکز در کار و تمرینات تمرکز و راههای تقویت تمرکز فکر در محیط کار و هنگام کار حساس و چطور راحت تمرکز کنیم در نمناک.

آکاایران: برای افزایش تمرکز در محیط کار و هنگام کار در منزل چه کنیم؟

اغلب افراد می گویند با صبر نمیتوان کار کرد اما این همیشه درست نیست و در حقیقت صبر و البته تمرکز لازمه موفقیت در برخی کارهاست ، برای فهم اینکه چرا همیشه مشغله ذهنی داریم به چگونگی شکل گرفتن ذهن انسان می پردازیم.
غشرجلویی مغز پیشرفته ترین بخش مغز است که شامل ساختار های تکاملی مسئول عملکردهای شناختی هستند. ما منحصر به فرد فکر می کنیم مثل اینکه توانایی گذراندن اهداف پیچیده ، برنامه ریزی برای آینده ، مهار کردن غریزه تصمیم گیری و سازماندهی فعالیت ها همه این توانایی هایی است که به عملکرد اجرایی مغز مربوط می شود. غشرجلویی مغز توانایی زیادی نسبت به سایر نقاط دارد اما چرا بیشتر اوقات احساس می کنیم بیشتر از حد از مغز کار کشیده ایم.

آکاایران: مغزتان را برای افزایش تمرکز در کار آماده کنید

توصیه هایی ساده و موثر برای افزایش تمرکز در کار

کاملا واضح است که نمی خواهیم در مورد این صحبت کنیم که امروز ما از پدرو مادر بزرگ مان بیشتر کار می کنیم  اما در طول قرن های گذشته درخواست از عملکرد اجرایی مغز بیشتر شده چون بین 100هزار تا یک میلیون زمان صرف تغییرات کوچک ساختار های بیولوژیکی می شود و باید خیلی منتظر باشید تا ظرفیت قشر جلویی مغز توسعه یابد.
در کارخانه های مختلف در کنار انواع صنعت افرادی را می بینیم که خسته اند تمرکزشان پایین است و دوست دارند بیشتر کار کنند و تصور می کنند اگر چند کار را باهم انجام دهند تنها راهی است که کارها را پیش برند اما مشکل اینجاست که مغز در لحظه میزان محدودی تمرکز ایجاد می کند.
بسیار خوب است اگر بتوانید چند کار را با هم در یک لحظه انجام دهید البته در صورتی که دقت و کیفیت برایتان الویت نداشته باشد اما باور عموم این است که اگر در لحظه چند کارانجام دهید مفیدتر است در صورتی که با نظر دانشمندان تناقض دارند اما در هر سطحی به دلیل نادرستی شیوه اجتماعی شاهد خستگی های شایع و کاهش هوش هستیم ، بعد از گفتن تماماین نکات و واقعیات در این بخش از نمناک به چند توصیه برای افزایش تمرکز در کار و فعالیت های مهم خواهیم پرداخت.

با نکات زیر تمرکز در کار و فرآوری را افزایش دهید

افزایش تمرکز در کار

ترفندهایی ساده برای افزایش تمرکز در کار
تعیین زمان روی تقویم
زمانهایی را که کار می کنید روی تقویم مشخص و از آن زمان ها به نفع احسن استفاده و با دقت کیفیت خلاقیت کار کنید.
ایجادفضایی آرام
کجا می توانید تمرکز کنید و بهتر کار را انجام دهیدتمرکز حتی با بستن یک درهم می تواند به دست آید.
در رابطه با میزان قدرت تمرکز خود با خانواده و دوستان و همکاران صحبت کنید
با دیگران در رابطه با آستانه تمرکزتان صحبت کنید آنها می دانند چقدر و تحت چه شرایطی می توانید تمرکزتان را حفظ کنید و در مورد آن توضیح دهید و در رابطه با آن جدی باشید.
خاموش و روی بی صدا گذاشتن تلفن همراه
تلفن همراه را خاموش یا روی بی صدا بگذاریدوهشداران را قطع کنید بیشتر این وسایل باعث حواس پرتی می شود و باید در مواقع ضروری از آن استفاده کرد.
خونسرد باشید
خونسردی خود را حفظ کرده و ذهن خود را از هرگونه مسئله که موجب حواس پرتی می شود پاک کنید

مغزتان را برای افزایش تمرکز در کار آماده کنید

منبع : گروه ترجمه نمناک/ز.ن
.

منبع : namnak.com

منبع : بخش خانواده سبز آکاایران
برچسب :