برای جبران وضعیت تحصیلی خود چه کنیم؟
جبران وضعیت تحصیلی و برای جبران وضعیت تحصیلی خود چه کنیم و راهکارهایی برای جبران وضعیت تحصیلی و برای جبران وضعیت تحصیلی چه شیوه هایی بکار ببریم در نمناک.

آکاایران: راهکارهایی برای جبران وضعیت تحصیلی

اگر شما نیز جزو دانش آموزانی هستید که در طول سال تحصیلی افت چشمگیری داشته اید و اکنون به دنبال جبران وضعیت تحصیلی خود در آخر ترم هستید .در این بخش از نمناک شما را با روش هایی برای بهبود وضعیت تحصیلی آشنا می کنیم که امیدواریم با بکارگیری این روش ها موفقیت بیشتری کسب کنید.

پیشنهادهایی برای جبران وضعیت تحصیلی

پسری 16 ساله ام. در امتحانات میان ترمم نمرات پایینی گرفتم و برگه هایی را که مدرسه داده بود تا به والدینم بدهم، به آن ها ندادم. می خواهم برای آخر ترم جبران کنم. رشته ام انسانی است. واقعا احساس می کنم خنگم! روزی 2یا 3ساعت درس می خوانم ولی بی فایده است.
مخاطب گرامی، اشتباهات شما شامل چند مرحله است. اول این که دانش آموزی در سن و مقطع تحصیلی شما، به طور قطع نباید انتظار داشته باشد با روزی 2یا 3ساعت مطالعه به نتیجه مطلوبی دست پیدا کند. دوم این که داشتن رابطه صمیمی با خانواده در سن شما ضروری است و این که شما از ابتدای سال، نمرات کلاسی خود را به خانواده نشان نداده اید، اشتباه بزرگی بوده و باعث شده است آن ها نتوانند به بهبود وضعیت شما کمک کنند. با این حال، این که تصمیم گرفته اید برای جبران وضعیت تحصیلی خود در امتحانات آخر سال، تلاش کنید، قابل تقدیر است. در این زمینه، پیشنهادهایی خدمت تان مطرح می شود.
برنامه درسی بریزید
با توجه به برنامه هفتگی مدرسه، برای خودتان برنامه درسی تنظیم کنید. در این زمینه می توانید از یک مشاور تحصیلی کمک بگیرید، توجه داشته باشید مهم این است که خود را متعهد و ملزم به اجرای آن برنامه کنید. همچنین در پایان هر روز ،خود را ارزیابی و نقاط مثبت و منفی عملکرد خود را یادداشت کنید. توجه داشته باشید فاقد برنامه، هیچ گاه موفق نخواهید شد.

از ظرفیت روزهای تعطیل کمک بگیرید
با توجه به پشت سر گذاشتن امتحانات ترم اول و شناسایی نقاط ضعف خودتان، برای دروسی که ضعیف هستید، وقت بیشتری را اختصاص دهید. در این بین می توانید در روزهای تعطیل، نیمه اول کتاب های درسی را مرور کنید و به حل نمونه سؤالات امتحانی بپردازید.


آکاایران: برای جبران وضعیت تحصیلی خود چه کنیم؟

روش های ساده برای جبران وضعیت تحصیلی

ستون مشاوره تحصیلی را حتما بخوانید
چون شما دانش آموز رشته انسانی هستید و اغلب دروس در این رشته ماهیت حفظی دارند، برای جلوگیری از فراموشی مطالب، زمان های کوتاهی را در طول روز به مرور مطالب بپردازید. از شما می خواهم که به مسئله مرور توجه ویژه ای داشته باشید. همچنین از ستونی که هر پنج شنبه در همین صفحه به نام «مشاوره تحصیلی» چاپ می شود برای یادگیری اصول یادداشت برداری کمک بگیرید.
نگران نباشید و تلاش کنید
در صورتی که در محیط منزل در این ایام، شرایط مناسبی برای درس خواندن فراهم نیست، می توانید از سالن های مطالعه یا کتابخانه ها استفاده کنید. در ضمن تعطیلات نوروز فرصت مناسبی برای برطرف کردن عقب ماندگی های طول سال و تمرین و تسلط بیشتر بر دروس است. نگران نباشید و با امید و اعتماد به نفس به ادامه مسیر نگاه کنید.

سبک مطالعه ای را که برای تان مناسب تر است، پیدا کنید

درست است دانستن این مطلب که «زمان هایتان را چگونه سپری می کنید» برای ایجاد یک برنامه ریزی درسی خوب مهم است؛ اما در عین حال اینکه دقیقا بدانید کدام شیوه و سبک مطالعاتی برای شما مناسب تر است موضوع مهم تری است. همین طور به شما کمک می کند تا زمان هایی را که به طور معمول به هدر می رفته است کشف و از آنها برای مطالعه استفاده کنید. از خودتان چند سؤال بپرسید:

  • آیا شما جزو کسانی هستید که یادگیری شنیداری تان بهتر است؟ اگر این طور باشد، می توانید از زمان هایی که مشغول رانندگی هستید یا اوقاتی که در حال ورزش یا پیاده روی هستید هم استفاده کنید.
  • آیا شما به لحاظ بصری راندمان بهتری در یادگیری دارید؟ با مرور تصاویر یا دیدن فیلم بهتر مطالب را می فهمید و به خاطر می سپارید؟ اگر این طور است سعی کنید از طریق دیدن فیلم های مرتبط با مطالبی که باید بیاموزید، هم آموزش ببینید و هم سرگرم شوید.

برای جبران وضعیت تحصیلی خود چه کنیم؟

برگرفته از خراسان _ چطور / ف
.

منبع : namnak.com

منبع : بخش خانواده سبز آکاایران
برچسب :