46 عادت مهم که از شما یک انسان موفق میسازد
46 عادت مهم افراد موفق,کتاب عادات موفقیت,عادات موفقیت,کتاب عادات موفقیت برنارد رات,افراد موفق ایرانی,افراد موفق جهان,افراد موفق در فارکس,افراد موفق در بورس,افرا

آکاآپ: تعریف هر کسی از موفقیت متفاوت است بعضی ثروت را موفقیت می‌داند بعضی رسیدن به درجات بالای علمی یا کسب یک مقام ورزشی، اما هر تعریفی که داشته باشیم می‌پذیریم که موفقیت یعنی فرد به بزرگ‌ترین هدف خود برسد. دراین مقاله از مجموعه مقالات موفقیت آکاآپ، می‌خواهیم سراغ رمز و رازهای موفقیت و عادت های افراد بزرگ و موفق که از کتابهای موفقیت منتشر شده بریم و این مطلب مهم را در 46 جمله به صورت خلاصه به شما ارائه و آموزش بدهیم. با ما همراه باشید.

Related image

46 عادت افراد بسیار موفق که باید یاد بگیرید تا موفق شوید

تا به حال باخودتان فکر کرده اید که عادات افراد موفق چیست؟ جمله ی "موفقیت اتفاقی پیش نمی آید" این را ثابت می کند که این افراد برای موفقیت رازها و روش هایی دارند که از اول صبح آغاز می شود.عادات افراد موفق

 

1. باید باور کنید که موفقیت را خواهید دید:

ذهن ما به آنچه در اطرافمان رخ می دهد تمرکز می کند و از دیدن آنچه که ممکن است رخ دهد خود داری می کند و تنها زمانی که ممکن است به آن دست یابید که اعتماد کنید و جرات آن را داشته باشید که رویایی بزرگ داشته باشید و مطمئن باشید که چیزهای بزرگ می توانند برایتان اتفاق بیفتند.

Image result for ‫باید باور کنید که موفقیت را خواهید دید‬‎
.

2. فروتنی بیشتر، تکبر کم تر:افراد موفق متواضع هستند و از اشتباهاتشان معذرت خواهی می کنند و به این دلیل است که آن ها در توانایی خود مطمئن هستند و خوشحال هستند که از دیگران یاد می گیرند و بیشتر خوشحال می شوند که به دیگران خوشحالی بدهند تا به دنبال افتخار شخصی خود باشند.

3. انعطاف زیادی دارند:

زمانی که به سختی ها می رسند، اغلب افراد بهم می ریزند، اما افراد موفق تنها با آنها گرم می شوند. و برای ادامه راه شارژ خواهند شد .

4. بازخورد شانس دیگری برای بهبود است:

نحوه واکنش مردم نسبت به بازخورد، پتانسیل آن ها برای موفقیت را مشخص می کند و باز بودن برای انتقادات سازنده و عمل کردن به آن برای بهبود بیشتر در کسانی که موفق هستند دیده می شود.

5. شنا در برابر جزر و مد:

موفق ها کسانی نیستند که برای پیشروی به جلو، نیازی به تایید از دیگران را داشته باشند و آن ها به خودی خود به سمت اهدافشان روانه خواهند شد.

 

6. نمی تواند آن را کنترل کنید؟ فراموشش کنید:

افراد موفق زمان و یا انرژی احساسی را روی چیزهایی که هیچ کنترلی روی آنها ندارند ، نمی گذارند.

7. مشکلات در واقع یک هدیه عالی هستند برای رسیدن به موفقیت :

در حالی که عده ی زیادی فقط مشکلات را می بینند و تسلیم می شوند، افراد موفق از این مشکلات به عنوان یک درس برای یافتن بهبود در شخصیت خود یا کارشان به صورت درست استفاده می کنند.

عادت انسان موفق

8. راه حل تنها چیزی است که آن ها به دنبالش هستند:افراد موفق هنوز بر یافتن راه حل متمرکز خواهند بود حتی اگر در برابر مشکلات زیاد زانو بزنند پس مشکلات آنها را از هدف اصلی دور نخواهند کرد.

9. جادوی سوالات مولد:

همه چیز در مورد پرسیدن سوالات درست است و افراد موفق اطمینان حاصل می کنند که سوالاتی می پرسند که منجر به کسب اطلاعات برای یک طرز فکر سازنده، خلاق و مثبت خواهند شد و از آن ها به بهترین نحو ممکن استفاده خواهند کرد.

10. بهترین راه برای هدر رفتن انرژی گله کردن و نگرش به جنبه های منفی است:

موفق ها می دانند که ره دادن جنبه منفی چیزها فقط یک کار بی فایده و بی حاصل است و همیشه مثبت های مسائل را می بینند و به منفی ها اجازه ورود به افکارشان را نخواهند داد .

11. نقش مقصر را بازی نکنید:

مسئولیت در قبال فعالیت ها و پیامد ها نوعی از توانمند سازی است که می توانید با آن موفقیت خود را به دست آورید. در حالی که عمل سرزنش کردن دیگران و یا خارج از شرایط این قدرت را از شما دور می کند.

12. حداکثر قدرتشان را افزایش می دهند:

هر فرد موفقی استعداد بیشتری از بقیه ندارد، بلکه آن ها از آنچه که می دانند استفاده می کنند تا به نتایج موفقیت آمیز بیشتری دست یابند.

13. موفقیت موفقیت را جذب می کند:

افرادی که موفق شده اند خود را با موفقیت احاطه کرده و مانند افراد روشنفکر به دنبال آن می گردند. آن ها اهمیت بخشی از یک تیم و ایجاد روابط برد - برد را درک می کنند و همیشه موفقیت را به سمت خودشان جذب می کنند .

جذب موفقیت

 

14. تصویر سازی، تصویر سازی، تصویر سازی!

حتی قبل از اینکه این اتفاق بیفتد، باید موفقیت خود را در ذهنتان ببینید و افراد موفق اتفاقشان را روشن می کنند و این را به صورت یک قطعیت می بینند به جای اینکه صرفاً تماشاگر زندگی باشند.

15. آن ها پیروی می کنند:

بسیاری از افراد زندگی خود را با شروع چیزهایی سپری می کنند که هرگز به پایان نمی رسند، اما افراد موفق این کار را انجام می دهند و حتی وقتی که هیجان و تازگی آن از بین رفته است، آن ها هنوز هم به دنبال آن هستند و کارشان را تمام می کنند و چیزی را نیمه کاره رها نخواهند کرد.

16. تغییر درهای جدید را باز می کند:

افرادی که موفق هستند سازگار هستند و تغییر را در بر می گیرند، در حالی که اکثریت موجودات راحتی و عادت را دوست دارند و آن ها با آغوش باز به استقبال چیزهای جدید و نو می روند.

17. بدن سالم برای موفقیت:

این فقط حرف نیست، بلکه راهی برای موفقیت است و افراد موفق اهمیت فیزیکی خود را درک می کنند، نه به دلایل پوچ، بلکه چون در حالت بسیار خوبی از زندگی شخصی می خواهند به موفقیت برسند.

18. آن ها در تمام ابعاد مختلف سرمایه گذاری می کنند:

ما نه تنها موجودات فیزیکی و روانی هستیم، بلکه عاطفی و معنوی نیز هستیم و موفق ها آگاهانه کار می کنند و در تمام سطوح مفید و خوب عمل می کنند و در هر جایی که به صلاح باشد سرمایه گذاری خواهند کرد .

19. سحرخیزی قانون مهم افراد موفق است:

یکی از ویژگی مشترک تمامی افراد موفق سحر خیز بودن است. بارها در بخش رازهای موفقیت انسان های مشهور دنیا در نمناک گفته ایم که سحرخیزی بدین معنا است که شما زمان بیشتری دارید تا کارهایتان را بدون استرس انجام دهید.

سحر خیزی عملکرد حافظه و هوشیاری و توجه را افزایش می دهد و افراد سحر خیز از سلامت ذهنی بهتر و شخصیت پایدارتری برخوردارند بنابراین از سایرین موفق تر هستند پس اگر می خواهید در راه موفقیت گام بردارید ، تا لنگ ظهر نخوابید.

20. زمان مناسب برای عمل کردن ، الان است:

انتظار برای رسیدن زمان مناسب برای اقدام اساساً به تعویق اندازی است و افراد موفق می دانند که هرگز زمان مناسبی برای این کار وجود ندارد و بنابراین آن ها هم اکنون می توانند اینکار را انجام دهند و کار امروز را به فردا نمی افکنند .

21. هدف از کنار هم بودن و باهم کار کردن چیز دیگری است:

افراد موفق کسانی هستند که می توانند موفقیت خود را به وجود آورند و آن ها تنها به این امید که به موفقیت می رسند دور هم جمع نمی شوند، بلکه به این امید که موفقیت آن ها را پیدا می کند کار می کنند.

22. ترس را احساس می کنند و اما در هر حال کارشان را انجام می دهند:

ترس زیادی در راه موفقیت وجود دارد، اما به جای آن که اجازه دهید ترس شما را کنترل کند و محدود تان کند قوی تر و مسمم تر از قبل به راهتان ادامه دهید و ناامید نشوید .

23. یادگیری شان مدام در حال افزایش است:یادگیری پیوسته کلید زندگی موفق است و چه علمی باشد، چه دانش آموزی باشد یا یادگیری عملی، همه چیز در مورد گسترش دانش و توسعه شخصی است.

24. فهمیدن اینکه پول همه چیز نیست:پول و موفقیت قابل تعویض نیست و موفق ترین افراد این را درک می کنند. کارشناسان موفقیت در نمناک میگویند گذاشتن پول روی یک پایه و برابر دانستن آن به موفقیت یک طرز فکر خطرناک است و موفقیت در بسیاری از اشکال رخ می دهد، پس می دانند که همه چیز پول نیست .

25. مدیران موفق جلسات را کوتاه برگزار می کنند:

مدیران موفق زمان برگزاری جلسه را کاهش داده یا حذف می کنند زیرا معتقدند که جلسات زمان و نیروی انسانی را خیلی تلف می کنند و غیر ضروری هستند مگر زمانی که جوش خوردن یک معامله در میان باشد. برای برقراری ارتباط همزمان یا غیر همزمان شیوه های مختلفی وجود دارد که می تواند از برگزاری جلسات غیر ضروری جلوگیری نماید.

26. مدیران موفق جامع سازماندهی می کنند:

مدیران موفق و پرمشغله که برنامه های زیادی دارند از سازماندهی کمک می گیرند . سازماندهی، عملکردی است که مدیران مسئول برای طراحی و ساختار و اجزای محیط داخلی یک سازمان را برای تسهیل دستیابی به اهداف سازمان طراحی می کنند.

برخی از مدیرعامل های پرمشغله یک سیستم یادداشت برداری دارند که به آنها کمک می کند تا به تمام مسئولیت هایش بدون وقفه های متعدد در طول روز رسیدگی کنند. دستیار اجرایی این مدیران برای آنها همیشه یک یادداشت روزانه همراه با برنامه فردا را برای آنها می فرستد.

27. شانس خود را به دست می آورند:

در طرز فکر یک فرد موفق، چیزی به عنوان "شانس" یا "سرنوشت" وجود ندارد و آن ها کنترل فعال را به دست می گیرند و به طور آگاهانه بهترین زندگی خود را خلق می کنند.

28. زمان تنهایی یک زمان ارزشمند برای آن ها است:

خود ارزشی بیشتر به این معناست که با روابط خود راحت باشید و موفق ها بیشتر خوشحال می شوند و ارزش زمان تنهایی را می دانند.

29. برای آن ها خود استانداری بالاتر از هر چیزی است:

هر کسی حق انتخاب استانداردهای بالایی برای خود را دارد و افراد موفق این کار را انجام می دهند که به نوبه خود باعث ایجاد تعهد بیشتر، حرکت بیشتر، اخلاق کاری بهتر و البته نتایج بهتر می شود.

30. شکست منطقی نیست:

در حالی که بسیاری از سن، سلامتی، فقدان زمان، شانس بد، یا فقدان فرصت برای توضیح شکستشان استفاده می کنند، اما کلید موفقیت یافتن راهی برای موفقیت علی رغم مواجهه با این چالش ها است.

31. پایین آوردن زمان بخش مهمی از برنامه روتین است:

خاموش کردن و گرفتن زمان برای انجام کارهایی که باعث خوشحالی شان می شود، یک ویژگی مشترک در بین افراد موفق است.

32. انتخاب برای زندگی در خارج از حاشیه امن:

در حالی که بسیاری از مردم با هله هوله ها لذت می برند و از درد و ناراحتی در تمام هزینه ها اجتناب می کنند، افراد موفق ارزش و مزایای انجام کارهای سختی را درک می کنند که اغلب آن ها را نادیده می گیرند.

33. افراد موفق خلاق و مبتکرند:

افراد موفق افراد خلاقی هستند که در کارهای خود دست به نو آوری می زنند . این افراد خلاق و مبتکر تمایل به همرنگی و همگونی نداشته و دچار عادت زدگی نبوده و از انتقاد و شکست پذیری نمی ترسند. مدیران خلاق و مبتکر، مدیرانی هستند که از ابتکار، اعتماد به نفس، تمرکز ذهنی، انعطاف پذیری و … برخوردارند و خلاقیت را فقط ایجاد ارتباط میان چیزها می دانند.

نوآوری و خلاقیت بیشتر یک فعالیت فکری و ذهنی است و به معنای توانایی ترکیب ایده ها در یک روش منحصر به فرد یا ایجاد پیوستگی بین ایده هاست. افراد موفق معمولا نسبت به وضعیت موجود احساس نارضایتی می کنند و معتقدند که روش های جاری انجام کار را می توان بهبود بخشید بنابراین به موفقیت دست می یابند.

34. افراد موفق هر روز ورزش می کنند:

بسیاری از افراد موفق ورزش روزانه را در برنامه خود قرار می دهند . این افراد که بسیار سحرخیزند پس از برخاستن از خواب ورزش می کنند زیرا ورزش در صبح باعث افزایش سطح انرژی بدن در طول روز خواهد شد و کارایی افراد را بالا می برد .

35. شغلشان هویتشان نیست، بلکه کاری است که انجام می دهند:

موفق ها می دانند که حرفه شان هویت آن ها نیست و آن ها چند بعدی هستند و خودشان را با کارشان تعریف نمی کنند.

36. آن ها به مسیر های میان بر علاقه ای ندارند:

در حالی که اکثر مردم به ساده ترین راه و یا میان بر نگاه می کنند، افراد موفق بیشتر به موثرترین راه علاقه نشان می دهند و آن ها به دنبال مسیر حرکت هستند که بهترین نتایج را در طول مدت طولانی تولید خواهد کرد.

37. سعی در بهبود ارتباطات:

کار روی مهارت های ارتباطی، هر کسی را به موفقیت نزدیک تر می کند.

ویژگی افراد موفق

 

38. در آنچه که انجام می دهند استثنایی هستند:

برای اینکه استثنایی شوید، معمولاً باید کارهایی انجام دهید که بیشتر افراد در آن ها برنده نمی شوند. برای موفق شدن، تصمیم های سخت باید گرفته شوند و عمل کردن روی آن ها حیاتی است.

39. افراد خلاق و دارای ابتکار عمل هستند:

در حالی که بسیاری از مردم واکنشی هستند، مردم موفق فعال هستند و اقدامات لازم را پیش از هر چیزی انجام می دهند.

40. مدیران عاطفی:

موثر بودن در مدیریت احساسات کلید راه رسیدن به موفقیت است و این به معنی این نیست که افراد موفق احساس ما را ندارند، بلکه آن ها فقط برده احساسات خود نیستند و منطق را هم در نظر می گیرند .

41. همیشه به جنبه روشن زندگی نگاه کنید:

موفق ها برای یافتن جنبه های مثبت در تمام افراد و شرایط، مهارت دارند.

42. از نظر آن ها گاهی اوقات کسب و کار پر ریسک مورد نیاز است:

خطرات محاسبه شده برای موفقیت ضروری هستند و بررسی مزایا و معایب آن هنگام حرکت به سمت جلو کار درستی است.

43. چالش پذیر هستند :

برخورد با مشکلات باید موفقیت آمیز باشد و موفق ها همیشه با چالش ها رو به رو می شوند تا شخصیت و زندگی خودشان را بهبود ببخشند.

44. زندگی با ارزش های هسته ای:

موفق ها که ابتدا ارزش های اصلی خود را مشخص می کنند و برایشان مهم است، بهترین تلاش خود را می کنند تا زندگی کنند تا این ارزش ها را منعکس کنند.

45. مراقبه و تاثیر آن بر ذهن افراد موفق:

مراقبه راهکار بسیار رایجی برای خالی کردن ذهن و تمرکز کردن است. مراقبه فواید فراوانی مانند خواب بهتر، بهبود روابط زناشویی، بهبود روابط با فرزندان و همکاران دارد . همچنین مراقبه موجب بهره وری و خلاقیت بیشتر می شود بنابراین افراد موفق هر روز بیست دقیقه مراقبه می کنند . مراقبه موجب بهبود میگرن نیز می شود.

موفق ها ایمن هستند و آن ها ارزش خود را با آنچه دارند، کاری که می دانند، جایی که زندگی می کنند و ظاهری که دارند برابر نمی دانند.

46. مهربانی بخشی از موفقیت است :

مهربانی و بخشندگی یک ویژگی مشترک بین افراد موفق بلند مدت است و مهم است که از کمک به دیگران لذت می برند

 

منبع : بخش خانواده سبز آکاایران
برچسب :