چند پیشنهاد فوق العاده برای افزایش رضایت شغلی کارکنان
رضایت شغلی به معنای اشتیاق و علاقه افراد در انجام وظایف کاری است. عوامل مؤثر در افزایش رضایت شغلی کارکنان عبارتند از ارتقا شغلی، احترام متقابل، امنیت شغلی، دریا

رضایت شغلی چیست و عوامل موثر بر آن کدامند؟ | ویکی پلاست

آکاایران: رضایت شغلی کارکنان در محیط کار از جمله موضوعاتی است که معمولاً به اندازه‌ای که باید مورد توجه قرار نگرفته است. برای اینکه بگوییم رضایت شغلی چیست، باید بگوییم که اگر کارمندان در محیط کار خود رضایت شغلی داشته باشند، کیفیت کارشان به طرز چشمگیری ارتقا می‌یابد و همچنین، حس تعلق و مشارکت در آن‌ها هویدا خواهد شد. با این حال، ایجاد رضایت شغلی در کارمندان آنچنان دشوار نیست و تنها لازم است احساس کنند که شما به آن‌ها اهمیت می‌دهید و برای کارشان ارزش قائل هستید.

بسیاری از عناصر از جمله استقلال، انعطاف­پذیری، شناخت، احساس تعلق و رابطه خوب با مدیر خود منجر به رضایت شغلی می­ شوند. کار سخت برای افزایش رضایت شغلی ضروری است. کارمندان خوشبخت موفق­تر خواهند شد و نتیجه کار شرکت را تحت تأثیر قرار می ­دهند. در ادامه این مقاله از مجموعه مقالات آکا با ما همراه باشید تا چند پیشنهاد فوق العاده برای افزایش رضایت شغلی کارکنان بیان کنیم . با ما همراه باشید.

چه عواملی در رضایت شغلی کارکنان تاثیر دارند - چطور

چگونه رضایت شغلی کارکنان را افزایش دهیم؟

افزایش رضایت شغلی کارکنان با فضای کاری گرم و صمیمی:

دفتر محلی است که کارفرما با کمک کارکنان ایجاد می کند . مدیران ضوابط را تعیین می کنند اما آن ها می خواهند آن جا را خانه دوم خود قرار دهند. به فرهنگ افرادی که با فضا با نهایت عزت و احترام برخورد می کنند دقت کنید در حالی که آن جا را جالب و معتبر نگه می دارند.

به این معنی است که کارکنان باید ارزش های اخلاقی را در محیط گسترش دهند، اسباب بازی ها و ابزار باحال را به اشتراک می گذارند تا محیط کار را به محیط گرم تر تبدیل کنند و همه را تشویق می کنند که همین کار را انجام دهند. 

افزایش رضایت شغلی کارکنان با از بین بردن استرس :

از بین بردن استرس کارمندان در کار از عوامل مهمی است که باعث افزایش رضایت شغلی می شود چون استرس باعث اختلال در کار می شود.

کارمند خوب

افزایش رضایت شغلی کارکنان با ساعت کاری مناسب :

زمانی بود که شرکت ها فقط در ساعات ثابت فعالیت می کردند. این روزها با پیشرفت در تکنولوژی ارتباطات و تغییرات در عادات عمومی کار، زمان چرخشی خیلی احساس بیشتری ایجاد می کند.

حداقل برای تیم خلاق طراحان و توسعه دهندگان، یک برنامه اجباری ممکن است سحر خیز و یا شب زنده دار باشند تا برنامه خود را تطبیق دهند در نتیجه عملکرد ضعیفی دارند.

حتی مهم تر اینکه ، مشتریان یا فروشندگان در این زمان ممکن است در دسترس نباشند، که می تواند مانع از پیشرفت در زمانی شود که فرد باید یک روز کاری کامل را برای پاسخ صبر کند.

در عوض، به تیم خود قدرت دهید تا در طول بلاک ( پیوسته یا نا پیوسته ) کار کند ، زمانی که بهترین نتایج حقیقی آماده باشند.

مدیر خوب

افزایش رضایت شغلی کارکنان با ارتباط گرم از راه دور :

مطالعه ای توسط دفتر آمار ملی سازمان ملل متحد صورت گرفت که نشان داد بیش از 30 دقیقه در طول مسیر بودن ، تاثیر منفی بر شادی یک فرد و رفاه کلی دارد . تحقیقات قبلی از دانشگاه زوریخ گزارش دادند کارگران نیاز به افزایش 40 درصدی حقوق برای جبران زمانی که در مسیر هستند نسبت به افرادی که نزدیک اند دارند .

یافته ها شبیه این ها ممکن است کارگران را وادار به ارزیابی مجدد وضعیت زندگی فعلی یا وضعیت شغلی خود کنند. اگر به مردم این فرصت داده شود که در خانه کار کنند، این یک مشکل نخواهد بود. با بهره گیری از دورکاری در یک یا دو بار در ماه، کارمندان می توانند از آن ساعات با ارزش استفاده کنند بخوابند یا لذت بیشتری از وقت شخصی ببرند

اداره کاری خوب

افزایش رضایت شغلی کارکنان با مهیا کردن فرصت های اجتماعی:

همراهی در محیط کار می تواند منجر به رضایت شغلی بیشتر و تعهد به سازمان و انجام یک کار خوب شود. مدیران باید کارمندان را پرورش دهند و به از بین بردن رفتارهای مضر و ناکارآمد تیم کمک کنند و فرصت هایی برای اعضای تیم به جز پروژه های کاری ایجاد کنند .

شرایطی را برای اعضای تیم تنظیم کنید تا در خارج از کار رسمی با یکدیگر مرتبط باشند مثل مهمانی ها و گردش های ورزشی، با قرار دادن یک هفته در ماه .

حتی اعضای تیم از شانس این که دیگران را بهتر بشناسند ، تقدیر می کنند. به علاوه، روابط گرم باعث می شود مردم راحت تر با هم کار کنند.

فرصت کاری

افزایش رضایت شغلی کارکنان با برگزاری جلسات منظم برای مطلع نگه داشتن کارمندان

یکی از عوامل کلیدی رشد کسب و کار، برگزاری جلسات منظم کوتاه اما معنی‌دار با کارکنان می‌باشد. تقریباً تمامی شرکت‌های موفق که به‌ سرعت در کسب‌و‌کارشان رشد کرده‌اند، یک وجه مشترک بسیار مهم دارند.
آن‌ها جلسات منظمی برگزار می‌کنند که در آن، تمامی کارکنان با انتشار اطلاعات ایده‌ها و نظرات‌شان به رشد شرکت کمک می‌کنند.

برگزاری جلسات منظم با کارکنان یعنی با تمامی کارکنان ارتباط موثری داشته باشید، اگر روزی فکر کنید که آبدارچی شرکت شما هیچ ایده‌ای برای رشد کسب‌و‌کارتان ندارد، فرصت بزرگی را از دست داده‌اید.
بعضی وقت‌ها بهترین ایده‌ها را از کسانی می‌گیریم که در آن زمینه تخصص ندارند. سر فصل مطالب را بیان کنید و از همه کمک و ایده بخواهید.

راهکارهایی برای افزایش رضایت کارکنان

افزایش رضایت شغلی کارکنان با ارائه پاداش و مزایا

بیمه، مرخصی‌های تشویقی، ساعات کار انعطاف‌پذیر، کمک‌هزینه پارکینگ، حمل و نقل عمومی، بن‌های تخفیف خرید، همگی این‌ها مزایای نسبتاً استاندارد هستند.

برای اینکه یک شرکت واقعاً برجسته باشد و استعدادهای برتر را جذب کند، می‌توانید با ایجاد یک رقابت کاری مناسب بین کارمندان و تسهیلات تشویقی بیشتر باعث افزایش رضایت شغلی کارکنان باشید.
منبع : بخش خانواده سبز آکاایران
برچسب :