16 تفاوت اساسی که یک فرد ثروتمند با یک فرد فقیر
تفاوت فرد ثروتمند با فرد فقیر,فرد فقیر با ثروتمند چه تفاوتی دارد؟,افراد ثروتمند چه تفکراتی داشته اند,فرد ثروتمند,تفاوت های افراد ثروتمند,تفکر های افراد پولدار,ت

آکاآپ: میشه گفت اصلی‌ترین تفاوت بین انسان‌ها به طرز فکر اون‌ها برمی‌گرده.به طور مثال میلیاردرها و دیگر افراد ثروتمند به شکست به عنوان شکست و بازی‌ای که برای همیشه به پایان رسیده است نگاه نمی‌کنند. بلکه برعکس، به شکست به عنوان مانعی موقتی برای رسیدن به موفقیت و فرصتی برای یادگیری می‌نگرند. همه‌ی ثروتمندان در مسیر کسب ثروت دلخواه‌شان چندین و چند بار شکست‌ خورده‌اند اما همیشه شکست را فرصتی برای یادگیری می‌دانند که در رسیدن به رؤیاها و اهدافشان کمک می‌کند.

در این مقاله از مجموعه مقالات آکا, طرز تفکر و تفاوت های تاثیر گذار افراد ثروتمند با افراد فقیر را به شما خواهیم گفت که اگر دیدگاه خود و تفکر خود را نسبت به زندگی روزمره عوض کنید قطعا موفق و ثروتمند خواهید شد.برای مطالعه تفاوت تفکر افراد معمولی با افراد ثروتمند در ادامه مطلب با ما همراه باشید.

 

1. ثروتمند بازی می کند تا پیروز شود، فقیر بازی نمی کند تا شکست نخورد

این دو جمله ممکن است در ابتدا برای شما یکسان به نظر برسند اما تفاوت بزرگی دارند. یک فرد ثروتمند همیشه به پیروزی متعهد است در حالی که یک فقیر سعی می کند از شکست دور شود.

همانطور که در قانون جذب می گوید ، هرچه بیشتر به یک موضوع خاص فکر کنید ، بیشتر به آن چیز جذب می شوید و آنچه شما روی آن تمرکز می کنید، رشد خواهد کرد و بنابراین برنامه شما باید برای چیزی باشد که از هدف دور نباشد و به همین دلیل است که می بینید یک فرد ثروتمند در جستجوی چیز های جدید از یک فقیر موفق تر عمل می کند زیرا قصد دارد به جای دوری از شکست، پیروز شود .

2. ایجاد ارتباط با افراد

افراد ثروتمند عادت دارند دور افرادی باشند که می توانند بیشتر از آن ها یاد بگیرندمثل افراد با تجربه.

آن ها همچنین عادت برقراری ارتباط با افراد بیشتر و بیشتری را دارند زیرا می دانند که این کار باعث رونق تجارت می شود و برعکس، افراد فقیر نمی خواهند بیش از این کشف کنند و آن ها از بودن در یک گروه خاص که برای شان رضایت بخش است، خوشحال هستند .

3. تماشای کم تر تلویزیون

مردم ثروتمند با این حقیقت آشنا هستند که زمان سرمایه است و آن ها هرگز وقت را صرف چیزهای غیر ضروری که مثمرثمر نیست، نمی کنند و بنابراین آن ها به ندرت تلویزیون تماشا می کنند و اگر این کار را بکنند، محتوای معنوی را تماشا می کنند و از طرف دیگر افراد فقیر بیشتر وقت خود را صرف نگاه کردن به واقعیت و انجام کارهایی می کنند که آن ها را بهتر یا شاد تر می سازند.

4. تعیین اهداف

بسیاری از افراد ثروتمند برای روز بعد مقصد و اهداف خود را می نویسند، بنابراین هنگامی که از خواب بیدار می شوند، اولین چیزی که آن ها می بینند هدفشان برای انجام است. تجسم این امر حتی بیشتر طول می کشد:بسیاری از کارآفرینان موفق، چک های الکی را برای خودشان با مبلغ مورد نظر که می خواهند درآمد کسب کنند، می نویسند و سرانجام آن ها دریافت می کنند.

این نشان می دهد که افراد ثروتمند اهداف مشخصی دارند و آن ها فقط لیست کارهایی که باید انجام دهند را نمی نویسند، بلکه اهداف خود را به گونه ای سازماندهی می کنند که بدانند کدام یک از آن ها اول می آیند، کدام یک را برون سپاری کنند و کدام ها را پاک کنند.

5. مثبت اندیشان در مقابل افراد منفی نگر

طرز تفکر شما تصمیم می گیرد که چالش های بیشتری را پیدا خواهید کرد یا فرصت های بیشتری خواهید داشت.

برای یک فرد مثبت اندیش، فقط فرصت ها وجود دارد و نه چالش و افراد ثروتمند این عادت را دارند که حتی در روز های دشوار هم مثبت فکر کنند و بنابراین آن ها همیشه آماده هستند تا چیزهای جدید را امتحان کنند.

زیرا در مورد نتایج خوش بین هستند و در نهایت نیز به همین نتیجه می رسند اما فرد فقیر ممکن است هیچ گاه ابتکار عمل برای انجام کار جدید را اتخاذ نکند، زیرا آن ها تمایل دارند منفی فکر کنند و بنابراین، اگر کسی از شما بخواهد از چرخه شریر فقر خارج شوید، ابتدا باید نحوه نگاه کردن به امور را تغییر دهید و همیشه سعی کنید روی قسمت روشن تر تصویر تمرکز کنید.

6. ورزش منظم

همانطور که می گویند:"عقل سالم در بدن سالم است".

ثروتمندان عادت دارند تا به طور منظم ورزش کنند که به آن ها در داشتن یک ذهن تازه با تفکرات خلاقانه کمک می کند و ورزش همچنین نگرشی مثبت نسبت به زندگی با بدنی سرشار از شوق و اشتیاق ایجاد می کند.

افراد ثروتمند می دانند که ورزش باعث کاهش سطح استرس آن ها می شود و موجب می شود که در مورد تلاش های خود واضح تر فکر کنند و از طرف دیگر، شخص فقیری که مرتباً ورزش نمی کند، او را تنبل می کند.

7. افراد فقیر فرضیات را می سازند، افراد ثروتمند سوال می پرسند

وقتی مساله دانستن حقیقت مطرح می شود ، افراد فقیر اغلب فرضیاتی مطرح می کنند و اگر آن ها بخواهند به یک فرد مشهور برسند، ممکن است بگویند :" آن ها احتمالا ً وقت دارند که با من صحبت کنند " به جای این که حقایق را چک کنند و یا سوال بپرسند، آن ها هیچ وقت برای رسیدن به چیزی که می خواهند تلاش واقعی نمی کنند.بسیاری از مردم ثروتمند این سوال را می پرسند :"چه می شد اگر ؟ " برای مثال ، " اگر من یک ایمیل برای رئیس جمهور بنویسم و او پاسخ دهد ؟ " اگر شما شروع به سوال کردن کنید، خودتان را از دردسر زیاد خلاص خواهید کرد و قدرت در دست کسانی است که سوالات درستی می پرسند و آن ها به سوالات شما پاسخ نمی دهند، پاسخ های شما را زیر سوال می برند.

8. افراد فقیر شکاک هستند، افراد ثروتمند اعتماد می کنند

افراد فقیر همیشه دنبال افراد ضعیف می گردند و آنان فکر می کنند که همه به ناحق پول او را می خواهند و همه بیرون هستند تا او را دستگیر کنند و سرشان کلاه بگذارند .

در کمال تعجب ، بسیاری از افراد ثروتمند اتومبیل و در ای خانه شان را باز می گذارند و در مقابل، در مناطق فقرنشین، متوجه خواهید شد که این رفتار بسیار بعید است و افراد ثروتمند تمایل دارند به کسانی که با آن ها ملاقات می کنند اعتماد کنند و به دیگران فرصت دهند که خودشان باشند .

مثبت اندیشی

 

9. افراد فقیر فکر می کنند پول مهمتر از زمان است، ثروتمندان می دانند که زمان مهم تر از پول است

میلیون ها نفر در سراسر جهان وقت گرانبهای خود را برای پول تجارت می کنند . همیشه می توانید میلیون ها تومان را پس بگیرید اما نمی توانید 50 ساعت دیگر بدست آورید. با این وجود، اکثر مردم وقت را صرف پول می کنند و هرگز پتانسیل واقعی خود را به خاطر آن نمی فهمند.

ثروتمندان هرگز برای پول تجارت نمی کنند و علاوه بر این، آن ها به دنبال تحقق تجربه هایی هستند که زندگی آن ها را به طرز چشمگیری تغییر می دهد و مشاغل آن ها بیشتر به جای اینکه فقط برای گرفتن یک چک حقوقی ناچیز در تلاش باشند، بیشتر روی انجام آنچه دوست دارند و کمک به دیگران تمرکز می کنند .

مهم بودن زمان

10. شکایت افراد فقیر و تمجید افراد ثروتمند

افراد فقیر شکایت می کنند، محکوم می کنند و انتقاد می کنند و افراد ثروتمند از نعمت هایشان تمجید می کنند و از آن ها لذت می برند . بیشتر افراد فقیر از پیشینیان خود آموخته اند که چگونه فقیر باشند و اعضای خانواده آن ها شرط کرده اند که باور کنند همه چیز به جای درست " اشتباه " است.

افراد ثروتمند می دانند که آن ها امتیازات بسیاری دارند و آن را بدیهی تلقی نمی کنند. و به دلیل قدردانی از هدایا، عشق و شرایط ، آن ها قادر به تولید بیشتر هستند و بسیاری اوقات ، آنچه مورد تحسین قرار می گیرد پر رونق تر می شود .

 

11. فقیر برنامه ریزی می کند، ثروتمند اجرا می کند

برنامه ریزی و اجرای هر دو برای تحقق اهداف ضروری هستند. افراد فقیر برنامه های بسیاری را می سازند اما در اجرای آن ها ناکام هستند و برعکس ، یک فرد ثروتمند هرگز تسلیم نمی شود تا زمانی که در رسیدن به اهداف خود موفق شود و آن ها همیشه مشغول یافتن راه های جدید برای تبدیل برنامه های خود به موفقیت هستند و اجرایی شان خواهند کرد .

12. افراد فقیر می گویند آن ها و افراد ثروتمند می گویند ما

در فروشگاه مواد غذایی ، زنی در ثبت آمار گفت:" آن ها صندوقدار کافی ندارند و نمی دانم چه مشکلی برای آنها وجود دارد ." بدیهی است که این زن هیچگونه مالکیت و مسئولیتی در قبال شغل خود به عهده نگرفته است. او مطمئناً خود را از کارهایی که به او می سپارند جدا می کند.

در یکی از رستوران ها ، خدمتکار گفت:" ما از پختن استیک های خود در آتش واقعی بسیار لذت می بریم. " مطمئناً ، هنگامی که بیشتر سرمایه گذاری کنید به آنچه به آن اعتقاد  دارید ثروتمند خواهید شد.

13. افراد فقیر ارزان ترین راه و افراد ثروتمند بهترین راه را می خواهندافراد ثروتمند برای پیدا کردن مواد با کیفیت ، مسافت بیشتری را طی می کنند و آن ها خود را محدود به قیمت نمی کنند و اغلب در هنگام خرید به دنبال خدمات هستند و ثروتمندان خواهان خدمات سازمان یافته هستند و هرگز به مواردی بی ارزش و غیرقابل استفاده پول نمی دهند .

14. افراد سحرخیز

زمانی که صبح زود بیدار می شوید، ساعات بیشتری برای برآورده کردن رویا های خود در اختیار دارید و بر روی اولویت های خود تمرکز می کنید و صبح بهترین زمان برای انجام کار ها با روشی سازنده است.

تقریبا ً همه ثروتمندان متعقد به سحرخیزی هستند و آن ها از این زمان اضافی برای پیشرفت خود استفاده می کنند و افراد فقیر بیشتر دوست دارند بخوابند ، چون هیچ چیزی به آن ها انگیزه نمی دهد که زود بیدار شوند.

 تفاوت رفتاری فقیر و ثروتمند 

15. عادت به یافتن راه حل

این یکی از مهم ترین عاداتی است که اگر می خواهید ثروتمند و موفق باشید، باید آن را پرورش دهید. افراد ثروتمند هرگز برای شیر ریخته شده گریه نمی کنند و این دلیل اصلی است که ما افراد ثروتمند را می بینیم که در تمام مدتی که فرد فقیر یک مهره سخت برای شکست پیدا می کنند، ایده های جدید و راه حل هایی برای مشکلات دارند.

چنانچه بخش موفقیت نمناک توضیح داده است آن ها مسئولیت نتایج زندگی خود را بر عهده می گیرند و بر این ذهنیت عمل می کنند که " کار خواهد کرد زیرا من این کار را انجام خواهم داد ."

آن ها همیشه به دنبال یافتن راه حل هستند، زیرا معتقدند، " اگر من دنبال راه حل نباشم چه کسی دنبال آن باشد؟ ". بر خلاف افراد فقیر که تمایل به بحث در مورد مشکلات دارند، افراد ثروتمند می کوشند تا فرصت هایی برای پیدا کردن راه پیدا کنند.

وقتی فرد فقیری فرصتی می بیند، به دنبال این است که دیگران چگونه این کار را انجام می دهند و آن ها را تقلید می کنند و بیشتر اوقات، آن ها هرگز روش دیگری برای انجام آن در نظر نمی گیرند و در عوض ، آن ها بر این عقیده اند که کارهایی که دیگران انجام می دهند بهترین کاری است که می توانند برای خودشان انجام دهند.

تفاوت ثروتمند و فقیر

16. مطالعه برای یادگیری

خواندن یکی از بهترین سرگرمی ها است که می توانید این کار را شروع کنید تا موفق شوید.

ثروتمندان مطالعه می کنند چون همیشه تلاش می کنند تا پیشرفت کنند و برخلاف فقرا، مردم ثروتمند به کتاب های تخیلی علاقه مند نیستند و به جای آن کتاب هایی را می خوانند که به آن ها کمک می کند به عنوان یک فرد رشد کنند.

در یک تحقیق ، مشخص شد که 88 درصد از افراد ثروتمند کتاب های غیر داستانی مانند نحوه تبدیل شدن به یک برنامه نویس بهتر یا اینکه چطور یک راهنمای کسب وکار باشند را می خوانند و در حالی که تنها 2 درصد افراد فقیر علاقمند به خواندن مطالب غیر داستانی هستند و این نشان دهنده نگرش ثروتمندان است که تلاش می کنند بهتر و بهتر شوند.

منبع : بخش خانواده سبز آکاایران
برچسب :