بزرگترین مانع موفقیت شما چیست؟ 7 عادت مضر روزانه
بزرگترین مانع موفقیت شما چیست؟:وقتی که بحث موفقیت و رسیدن به اهداف پیش بیاید، برنامه ریزی و مدیریت زمان بیشتر از هرچیزی خودنمایی خواهد کرد. انجام دادن کارهایی ک

آکاایران: وقتی که بحث موفقیت و رسیدن به اهداف پیش بیاید، برنامه ریزی و مدیریت زمان بیشتر از هرچیزی خودنمایی خواهد کرد. انجام دادن کارهایی که شما را از اهداف تان دور می کند باید متوقف شده و بیشترین تمرکز را بر روی فعالیت های مفید و سازنده داشته باشید.

به گزارش آلامتو به نقل از زومیت؛ اگر می خواهید موفقیت بیشتری به دست آورید، دو راه پیش رو دارید که یکی از آن ها بدست آوردن زمان بیشتر در طول روز است و دیگری حذف فعالیت های وقت گیری است که در طول روز انجام می دهید. مشکل اما اینجاست که بیشتر این فعالیت های غیرمفید خیلی زود تبدیل به عادتی در زندگی ما می شوند و ما فاقد اینکه حتی متوجه باشیم در حال انجام آن ها هستیم و فاقد هیچ فکری شاید هر روز مرتب آن ها را انجام می دهیم. زمانی که شما آن کار های غیر مفید را از زندگی خود ریشه کن کنید و جای آن را با همان ۲۰ درصد از فعالیت هایی که می توانند شما را بیش از این به موفقیت برسانند بپردازید قطعا چیزی شبیه به معجزه را تجربه خواهید کرد و شاید دیگر پیش خود نگویید که ۲۴ ساعت برای یک روز وقت بسیار کمی است.

ممکن است هنوز هم متوجه این عادت ها نشده باشید یا به غیر مفید بودن آن ها ایمان نیاورده باشید، پس در ادامه همچنان با ما همراه باشید تا ۷ مورد از مهم ترین آن ها را با هم بررسی کنیم.

آکاایران: بزرگترین مانع موفقیت شما چیست؟ 7 عادت مضر روزانه

۷. چک کردن دائم ایمیل ها

در سال ۲۰۱۳ حدود ۳۲ درصد از کارمندانی که در ایالات متحده آمریکا مشغول به انجام کار خود بوده اند اعلام کرده اند که به ایمیل ها فقط پس از گذشت ۱۵ دقیقه از زمان دریافت آن ها، پاسخ داده اند. به این مقدار ۲۳ درصد از کارمندان دیگر این کشور را اضافه کنید که صرفا پس از ۳۰ دقیقا ایمیل های دریافتی را پاسخ گفته اند. سوال، واقعا هر چه سریع تر پاسخ دهیم، بهتر است؟ چک کردن دائم ایمیل ها می تواند مدت زمان زیادی ارزش زیادی نیز دارد را از ما بگیرد اما این روند را می توان کنترل کرد.

اگر بخواهید عادت نوین و بهتری برای چک کردن ایمیل ها برای خود بسازید، می توانید اطلاعیه دهنده های دستگاه های مختلف مثل لپ تاپ، گوشی یا تبلت خود را به شکلی تنظیم کنید که در زمان کار روی پروژه های مهم به صورت دائم وقت شما را با ارسال نوتیفیکیشن از ایمیل نوین نگیرند. همچنین می توانید کلاینت های ایمیل خود را به شکلی تنظیم کنید که در طول روز تنها ۲ یا حداکثر ۳ بار در روز چک کنند. به این شکل و با عادت نوین حسابی برای خود وقت خریده اید.

۶. عالی خواستن همه چیز

انجام دادن کار ها به سبکی که کوچکترین نقصی در آنها وجود نداشته باشد به جرات خواسته همه است. اما عادت به اینکه همه چیز را فقط عالی بخواهیم بعد از مدتی علاوه بر اینکه آزار دهنده می شود می تواند زمانی زیادی از شما بگیرید، چرا که مجبورتان می کند برای اینکه یک وظیفه را به حد عالی برسانید صبر، زحمت و وقت بسیار بیشتری صرف کنید.

در نظر گرفتن مقدار زیادی از زمان برای پرفکت کردن یک وظیفه تنها به عقب انداختن قدم های بعدی است که باید مرتب و با نظم خاص خود برداشته شوند. از همین الان این عادت را از بین ببرید و به جای آن تلاش کنید وظیفه خود را درجه خوب و کافی برسانید و بعد به سمت جلو حرکت کنید و هیچگاه در یک مرحله توقف کامل نکنید.

۵. چند وظیفگی

خیلی ها فکر می کنند زمانی که در حال انجام چندوظیفه با هم هستند بهره وری بسیار بالاتری دارند در حالی که چندوظیفگی فقط می تواند این حس را برای شما شبیه سازی کند و در حقیقت بهره وری شما را پایین تر بیاورد. مغز شما در یک زمان مشخص تنها می تواند روی یک وظیفه تمرکز کند و حداکثر بهره وری خود را نشان دهد. بنابراین تغییر دائم تمرکز مغز بین دو یا چند وظیفه باعث می شود روی هیچ کدام از وظایف تمرکزی که لازم است وجود نداشته باشد.

اگر فکر می کنید جزو آن دسته افرادی هستید که فکر می کنید چندوظیفگی یا همان مولتی تسکینگ را می دانید، بهتر است دست از این کار بردارید و متوجه شوید که در حال صدمه زدن به عملکرد خود هستید و وقت خود را هدر می دهید. به جای چنین کاری بر روی یک وظیفه تمرکز لازم را بگذارید، در یک مدت زمان مشخص آن را انجام دهید و سپس با خیال آسوده به سمت وظیفه بعدی بروید.

۴. حواس پرتی های دائمی

آیا در محیطی کار می کنید که عوامل زیادی می توانند باعث حواس پرتی شوند؟ یکی از مطالعاتی که به تازگی منتشر شده، نشان می دهد که حواس کارمندان هر ۱۱ دقیقه کاملا پرت می شود. با این حواسی که نمی تواند تمرکز بالای خود را حتی پس از ۱۱ دقیقه هم نگه دارد، تعجبی ندارد که هیچ کاری با آن شکل مطلوب انجام نشود. درباره عادت هایی فکر کنید که هر روز با انجام آن ها همکاران خود را دعوت می کنید تا حواس شما را پرت کنند، از ارسال یک پیام کوتاه سریع برای چک کردن ایمیل ها، در حالی که سعی دارید به صورت کامل روی موضوع دیگری خود تمرکز کنید.

کم کردن عادت ها و رفتار هایی که باعث حواس پرتی می شوند کمک می کند تا روی موضوعاتی که قصد تمرکز و انجام آن ها را دارید، همچنان متمرکز بمانید. سعی کنید روی تقویم کاری خود مشخص کنید که زمان های کاری باید حتما «مشغول» باشید. اگر در مخصوصی برای محل کار خود دارید آن را ببندید، گوشی خود را روی حالت سکوت قرار دهید و به دیگران هم خیلی واضح بگویید که در زمان مناسب دیگری با آن ها صحبت خواهید کرد.

۳. نامنظم بودن

کار کردن در محیطی که نظمی در آن موجود نیست و همه چیز در جایی افتاده که در مواقع لزوم دسترسی سریعی به آن موجود نیست می تواند وقت زیادی از شما را هدر دهد. نمونه این نامنظمی ها را می توان نامنظم بودن برگه های مورد نیاز و مهم، پرسیدن دائم اطلاعات کلیدی و مهم و همچنین فراموش کردن انجام وظایف تا لحظات آخر همگی مثال هایی هستند که با کمی نظم می توان از اتفاق افتادن آن ها حسابی پیش گیری کرد.

۲. انجام همه کار ها با هم

بسیاری از افراد حتی با دانستن اینکه در آن کار بهترین نیستند و می توانند آن وظیفه را به شخصی بسپارند که در آن زمینه تخصص دارد، اصرار می کنند که همه کار ها را باید خودشان به سرانجام برسانند. این عادت می تواند وقت زیادی که به راحتی می تواند صرف کار های مهم شود را از شما بگیرد، به جای آن کاری که می دانید در آن بهترین نیستید را به شخصی دیگری در تیم خود یا دستیار بسپارید و خودتان روی مسولیت های مهم تری که نیاز به توجه بیشتری دارند تمرکز کنید. حتی سعی کنید تسک هایی ریزی که شخص دیگری می تواند انجام دهد را به دیگران بسپارید و روی کار های مهم تمرکز کنید یا اینکه آن کار های ریز را در وقت آزاد خود انجام دهید.

۱. «نه» نگفتن

موارد زیادی در زمان کار پیش می آیند که قصد دارند لحظات، دقایق یا حتی ساعاتی از زمان مهم شما را صرف خود کنند تا به کار هایی مشغول شوید که از بهره وری شما می کاهد و زمان تمام شدن پروژه شما را با تاخیر مواجه می کند. یکی از عادات بدی که می تواند زمان زیادی از شما بگیرد همیشه بله گفتن یا هیچوقت نه نگفتن است، سعی کنید خیلی راحت و با دلایل قانع کننده به خود یا شخص دیگری که از شما انجام کاری نامرتبط به پروژه ای که در حال کار روی آن هستید «نه» بگویید.

.

منبع : alamto.com

منبع : بخش خانواده سبز آکاایران
برچسب :