انرژی مثبت در زندگی چیست و چگونه باید آن را باید به دست آورد؟
یکی از موثرترین راه های مبارزه با استرس، به دست آوردن انرژی مثبت در زندگی است تا بتوانیم توان مبارزه با مشکلات و سختی ها را داشته باشیم.

آکاایران: انرژی مثبت در زندگی چیست و چگونه باید آن را باید به دست آورد؟

آکاایران: زندگی امروزه استرس های شدیدی به ما وارد می کند و به همین دلیل تعادل روحی و روانی ما مورد تهدید قرار می دهد. از موثرترین راه های مبارزه با این استرس، به دست آوردن انرژی مثبت در زندگی است تا بتوانیم توان مبارزه با مشکلات و سختی ها را داشته باشیم. با "آکا" همراه شو تا با راه های یافتن انرژی مثبت بیشتر آشنا شوی.

بر افکار خود مسلط باش:

همانگونه که احساسات تو می توانند افکار تو را تحت تاثیر قرار بدهند، افکار تو نیز می توانند بر احساسات تو تاثیر بگزارند. با تفکر مثبت احساسات خود را نیز مثبت کن و به قول معروف، همیشع سعی کن نیمه پر لیوان را ببینی، و نه نیمه خالی آن را!

به کارهایی بپرداز که به نظرت سخت و دشوار به نظر می رسند:

دیسیپلین و قاطعیت، از مهمترین پیش نیازهای یک زندگی موفقیت آمیز است و راه آسان، راه بازنده ها است! زندگی مانند لحاف پر قو نیست! پس وقت خود را با غر زدن و شکایت کردن حرام نکن! دل به دریا بزن و به سوی سختی ها بشتاب.

به دیگران کمک کن:

سعی کن به دیگران کمک کنی و برای آنها کار خوبی انجام بدهی. دست یاری خود را به سوی آنها دراز کن و بخشنده باش. با لطف و توجه خود، دنیا را زیباتر کن.

"تنفس صحیح از بهترین راه های کاهش استرس" را اینجا بخوانید.

کنجکاو باش و زیبایی ها را دوست داشته باش:

حتی هنگامی که همه چیز تیره و تار است و احساس می کنیم که همه چیز را از دست داده ایم، دنیا هنوز مملو از زیبایی ها است. به موسیقی و کتاب های سرگرم کننده ای که روحیه را قویتر می کنند روی بیاور. چیزی بساز یا ابداع و خلق کن. چیز تازه ایی را بیاموز.

مراقب جسم و سلامتی خود باش:

از خوردن غذا و تنقلات نامفید، خودداری کن. آب خالص بنوش و از نوشیدنی های قندی و حاوی کلرین یا فلوراید جداً دوری کن. به اندازه کافی بخواب و ورزش کن.

اوقاتی را در طبیعت بگذران:

تو به طبیعت محتاجی چون از آن ریشه گرفته ای! طبیعت به هر انسانی آرامش می دهد و ذهن و جسم او را پاکیزه و شاداب می کند. حتماً بخشی از برنامه هفتگی خود را به گردش و ورزش در طبیعت اختصاص بده.

در انتها به یاد داشته باش، که انرژی و تفکر مثبت تو نه تنها زندگی خود تو را مورد تاثیر قرار می دهد، بلکه به اطرافیان تو نیز انتقال یافته و آنها را برای داشتن تفکر مثبت در زندگی تشویق می نماید.

.

منبع : yasaman.com

منبع : بخش خانواده سبز آکاایران
برچسب :