معرفی ۳ استراتژی ارزشمند برای احترام به خود!
احترام به خود از ارزشمندترین ویژگی های شخصیتی برای هر فردی است که اعتماد به نفس را برای آنها به ارمغان می آورد. ۳ استراتژی احترام به خود را بخوان را در آکاایران

Related image

آکاایران: قبول کردن شکست های فردی و شکنجه نشدن توسط آنها، می تواند نقطه آغاز احترام به خود باشد. احترام به خود از ارزشمندترین ویژگی های شخصیتی برای هر فرد بوده اعتماد به نفس را به ارمغان می آورد. در ادامه این مطلب، "آکا" ۳ استراتژی ارزشمند و مؤثر برای احترام به خود را معرفی می کند.

۱. تو انسان خوبی هستی!

این جمله یا هر مدل دیگری از آن که بیشتر با روحیاتت سازگار است، باید چیزی باشد که هر روز جلوی آینه به خودت می گویی. ممکن است احساس حماقت کنی، اما باید بدانی که یادآوری نقاط قوت شخصیتی از کارهایی است که برای اعتماد به نفس و احترام به خود انجام می دهی. زمانی که در شرایط عجیبی قرار گرفته ای یا احساس می کنی آنقدرها هم که فکر می کردی در کاری خوب نیستی، باید بدانی که هیچ کس بی نقص نیست.

 

۲. اگر دیگران موافق نیستند، مهم نیست!

نکته بسیار مهم که باید به خاطر بسپاری آن است که احترام به خود هیچ ارتباطی با تأیید دیگران ندارد. احساس احترام به خود که وابسته به نظر دیگران باشد، احتمال دارد هر لحظه از بین برود. به همین دلیل بهتر است تصمیماتت را خودت بگیری و تنها با افراد امینی مشورت کنی که نظرشان را قبول داری.

۳. ارزش های اصلی خود را بشناس!

مقایسه نکردن خود با دیگران، باعث حل ریشه ای مشکل احترام به خود نمی شود. اگر بخواهی به خاطر چیزی که هستی (و نه چیزی که می خواهی باشی) به خود احترام بگذاری، کار دشواری در پیش داری. برای این کار باید خودت را به خوبی بشناسی و از ارزش ها و نقاط قوت خود آگاه باشی. در صورت لزوم می توانی به مشاور مراجعه کنی تا تو را در این زمینه راهنمایی کند.

"برای داشتن زندگی فاقد حسرت چکار باید کرد؟" را اینجا بخوانید.

 

.

منبع : yasaman.com

منبع : بخش خانواده سبز آکاایران
برچسب :