چگونه میتوانید همسر خود را از طلاق منصرف کنید!؟
بهترین راهکارها برای منصرف شدن زن از طلاق,مراحلی برای منصرف شدن زن از طلاق,تکنیک هایی برای منصرف شدن زن از طلاق,ترفندهای منصرف شدن زن از طلاق,چگونه میتوانید همس

منصرف شدن از طلاق

آکاآپ: اگر همسرتان به شما گفته که “همه چیز بین ما تمام شده است.” طبیعیست که بابت از دست دادنش برای همیشه احساس نگرانی کنید اما با این حال خبر خوب این است که شما می توانید کاری کنید تا همسرتان در تصمیمش برای جدایی تجدید نظر کند. ما در این مقاله راه هایی را پیش روی شما قرار داده ایم تا به عنوان یک مرد بتوانید همسرتان را از طلاق منصرف کرده و کاری کنید فرصتی دوباره به زندگی تان بدهد. بنابراین راه های زیر را به دقت دنبال کنید.

 

خونسردی خود را حفظ کنید

او طلاق می خواهد، اما شما نه ؛ هنگامی که همسرتان از شما طلاق می خواهد و شما راضی به این امر نیستید ، باید ابتدا خونسردی خود را حفظ کنید زیرا قرار گرفتن در یک وضعیت فکری مناسب شرایط عادی را به زندگی شما بازمی گرداند و نجات زندگی تان را از طلاق،ممکن می سازد.

تسلیم نشوید

به عشقی که درون زندگی مشترکتان وجود داشته فکر کنید آیا این عشق ارزش جنگیدن را ندارد؟ پس تسلیم نشوید و برای پیدا کردن راهی برای حفظ زندگی، تلاش کنید ، حتما موفق می شوید چون شما مطمئنا شایسته زندگی زناشویی است.

زنم طلاق میخواد

به گذشته بازگردید و علت را جستجو کنید

با مرور گذشته زندگی مشترک در خلوت ، اینکه چگونه با همسرتان رفتار می کردید و نحوه ارتباط شما چگونه بود ، بپردازید و به بررسی عواملی که باعث بی اعتمادی همسرتان شده است بپردازید و برای برطرف کردن و رفع سوء تفاهمات تلاش کنید.

فراموش نکنید در تخریب هر ارتباطی، هر 2 نفر سهیم هستند. با یادگیری مهارت های ارتباطی همراه با گشاده رویی، همدلی، حمایتگری، مثبت گرایی، درک شدن و درک کردن در زمان مناسب با همسرتان گفتگو کنید و به حرف ها و احساسات همسرتان همراه با صداقت، صراحت، احترام متقابل توجه کنید.

همسرخود را درک نمایید و به او ابراز علاقه کنید و از قضاوت کردن، نصیحت کردن، انتقاد کردن، دستور دادن، تحقیر و سرزنش او خودداری کنید و با ابراز احساسات خود با جملاتی که با «من» شروع شود، گفت و گو کنید.

مانع طلاق

برای همسرتان نامه بنویسید

می توانید با نوشتن نامه ای به همسرتان ، احساسات خود مانند خشم، اندوه، هراس، تأسف و محبت را ابراز کنید ، بدون اینکه بخواهید او را ناراحت کنید. با نوشتن نامه احساسات مثبت شما بیشتر از احساسات منفی می شوند .

از همسرتان بخواهید که با یکدیگر برای حل مشکلات شخصی و بهبود روابط به مشاور خانواده مراجعه کنید شاید رفتار همسرتان نیز ناشی از اعتماد به نفس پایین، خود کم بینی و بی اعتمادی به زندگی باشدو با مراجعه به مشاوره حل شود.

نامه عاشقانه

 

آیا برای منصرف کردن او رابطه ی درستی برقرار می کنید ؟

برقراری ارتباطی تأثیرگذار یکی از عواملی است که شما را در منصرف کردن صحیح همسرتان از طلاق و جدایی ناموفق می سازد ارتباطی نه با مجادله و تهدید، بلکه با درست صحبت کردن که او را راضی به گوش دادن به گفتگوی شما بکند.

به او ثابت کنید که قصد جبران دارید

وقتی همسرتان به این ایمان برسد که شما از اشتباهات خود پشیمان هستید و تصمیم تان برای جبران جدی است در حقیقت نور امیدی برای بازگشت به زندگی مشترک خود می بیند و شاید بپذیرد با شما صحبت کند.

جبران گذشته

به همسر خود چقدر احترام می گذارید؟

احترام بین زوج های موفق یک رفتار متقابل است و نمی توانید بی احترامی کردن های خود را پنهان کنید به این دلیل که این مسئله از سخنان و رفتارهای شما آشکار می شود.

در این هنگام همسرتان نسبت به شما احساس نا امیدی و شاید هم نفرت می کند و هیچ کاری درست و آنطور که شما می خواهید پیش نمی رود پس برای منصرف کردن همسرتان از طلاق و جدایی بی احترامی ها رو کامل کنار بگذارید.

احترام به همسر

روح زندگی را به زندگی مشترک و زناشویی خود بازگردانید

فعالیت و سرگرمی های جدیدی را جایگزین فعالیت های گذشته خود کنید و برای زندگی خود ارزش قائل باشید و این اجازه را ندهید که یکنواخت شدن رضایت زندگی شما را کم کند.

یکی از شایع ترین مسئله ها در میان زوجین متعلق به ناکامی ها و رنجش هایی می باشد که در نتیجه پایمال شدن امیدها و همینطور خیانت ایجاد شده است.

تمام تلاش خود را به خرج دهید که تحت هر موقعیت و شرایطی مسئولیت کارهای اشتباه خود را بپذیرید و با هم دیگر مشکلات خود را برطرف کنید و با همکاری یکدیگر دوباره امور را در راه صحیح قرار بدهید و انجام دادن این کار به معنی این باشد که زوجین متعهد به پیشگیری کردن از طلاق شده اند.

شروع مجدد زندگی

از یک مشاور خوب مشورت بگیرید

مطمئن باشید که فردی که تخصص و علم تایید شده ای در این زمینه دارد بهترین فردی است که می تواند شما را راهنمایی کند پس بدون تردید و تلف کردن وقت نزدی یک مشاور خوب خانواده بروید و تمام واقعیت های زندگی و رفتاری تان را به او بگویید و از راهنمایی هاش استفاده کنید.

و در آخر شما باید به او نشان دهید که تغییر کرده اید

تنها با بله گفتن سر عقد تضمین نمی شود که یک زندگی کامل و بدون نقص پیش رو داشته باشید. برای یک ازدواج پایدار هر دو نفر باید تلاش کنند تا در طول زمان عشق، احترام و جذابیت رشد پیدا کند. چیزی که اغلب اتفاق می افتد این است که یک مرد ممکن است در ابتدای ازدواج هرکاری کند تا همسرش او را دوست داشته باشد. احساس قدردانی زیاد، ابراز علاقه و هیجان، همگی به خاطر شور و شوق روزهای اول ازدواج است. اما در گذر زمان مسائلی از قبیل امرار معاش، تولد و رشد فرزندان و شرایط دیگر ممکن است اولویت بیشتری پیدا کنند. با این اوصاف ممکن است دیگر از آن زندگی شاد خبری نباشد و مشکلات زندگی در بالای لیست قرار بگیرند. ممکن است در این صورت همسر شما به این فکر کند که برای چه چیزی ازدواج کرده است؟ آیا بچه ها و صورت حساب ها تنها مسائل مهم در ازدواج هستند؟ آیا بقیه عمرش باید صرف مسئولیت های مادرانه و خانه داری شود؟ آیا تمام شور و عشق جوانی در این زندگی از بین رفته است؟

با گذشت زمان این احساسات ناخوشایند می توانند پر رنگ تر شده و به جایی برسند که او تصمیم به جدایی بگیرد. او نیاز دارد مردی عاشقش باشد تا احساس زن بودن کند. او نمی خواهد دوست، همسایه و یا مادر شما باشد. او ممکن است خیال کند که با شخص دیگری می تواند شادتر باشد پس به جدایی می اندیشد. هنگامی که زن تصمیمش برای جدایی را به مرد بازگو می کند، مرد به این فکر می کند که چه اتفاقی افتاده است؟ مرد فکر می کند که مشکلی بین آن دو وجود ندارد و طلاق تصمیمی عجیب به نظر می رسد.

یک زن بسیار دیر به فکر طلاق گرفتن می افتد مگر اینکه اجتناب ناپذیر باشد. شما ممکن است واقعا مرد خوب و درستکاری باشید اما رویکرد شما به مقوله ازدواج صحیح نباشد. نگران نباشید. هرکس در زندگی اشتباهاتی مرتکب می شود اما اگر بخواهید به طور حتم می توانید اشتباهات تان را جبران کنید. اکنون مهم است که چگونه اشتباهات را اصلاح کرده و خود را به یک مرد تمام عیار تبدیل می کنید تا همسرتان مجددا مجذوب شما شود. اگر همسرتان امیدی به آینده ازدواج تان ندارد و در طول سالها به این نتیجه رسیده است، شما باید با اعتماد به نفس جدیدی با او ارتباط برقرار کنید و سعی کنید با هم تعامل داشته باشید.

سعی نکنید به او بگویید که تغییر کرده اید، تلاش کنید این تغییر را به او نشان بدهید. او باید تفاوت را احساس کند تا بتواند از طلاق گرفتن صرف نظر نماید. او می خواهد احساس کند که شما به چشم خواهر یا مادرتان به او نگاه نمی کنید بلکه کاری کنید که احساس کند همسر شما و یگانه عشق شماست. برای آنکه همسرتان از طلاق چشم پوشی کند، اصلی ترین نکته ای که باید بر آن تمرکز کنید این است که بدانید چگونه با او ارتباط برقرار کنید به طوریکه او به شکلی طبیعی احساسش نسبت به شما تغییر کند. شما باید هر آنچه که دوست دارد بشنود را به او بگویید و هر آنچه که دوست دارد ببیند از جمله توجه، احترام و عشق را به او نشان دهید.

منبع : بخش خانواده سبز آکاایران
برچسب :