این مردها با این رفتارهای زنانه قطعا فرار می کند!
ممکن این اتفاق برای بسیاری از شما زنان بیفتد که احساس کنید شوهرتان از شما دوری کند اما بهتر است برای کمک به بهبود مشکلات ارتباطی و یا حل آنها با تمام عوامل احتم

ممکن این اتفاق برای بسیاری از شما زنان بیفتد که احساس کنید شوهرتان از شما دوری کند اما بهتر است برای کمک به بهبود مشکلات ارتباطی و یا حل آنها با تمام عوامل احتمالی ایجاد کننده این مشکلات رو به رو شوید و ....

Related image

ممکن این اتفاق برای بسیاری از شما زنان بیفتد که احساس کنید شوهرتان از شما دوری کند اما بهتر است برای کمک به بهبود مشکلات ارتباطی و یا حل آنها با تمام عوامل احتمالی ایجاد کننده این مشکلات رو به رو شوید. گاهی اوقات فهم مشکلات ارتباطی بسیار مشکل و پیچیده می شود. زمانی که دو طرف در حال مشاجره و نزاع با هم هستند ممکن است یکی از زوجین تصمیم بگیرد که اجتناب کند و یا به طور کامل چشم پوشی کند. بر اساس نوع مشکلاتی که هر فرد به تنهایی با آنها مواجه است و شرایطی که او در حال حاضر با آن دست و پنجه نرم می کند و .. می تواند دلایل اجتناب یا اختلاف گریزی یک مرد باشد. در هر رابطه ای بهترین کار ممکن تعامل و گفتگو  با یکدیگر است تا شادی ها با دوام شوند و احترام  اعتماد طرفین نسبت به هم پایدار باقی بماند. اما از آنجا که به طور کلی مردان در مقایسه با زنان، کمتر اهل صحبت و گفتگو پیرامون مشکلات هستند، احتمالا با چند بار شکست در تعاملات زناشویی، دچار حالت اختلاف گریزی شده و از تعامل سازنده برای رفع مشکلات خودداری می کنند.

اختلاف گریزی، صلح و آرامش کاذب را حکم فرما می کند. زن و شوهرهای اختلاف گریز،  بهای سنگینی بابت اختلاف گریزی خود خواهند داد.

در برخی از زندگی های مشترک، زن و شوهر به ندرت درباره مسایل مهم با هم بحث می کنند. یعنی عمدتا مرد سکوت اختیار می کند و زن هم به این شرایط تن می دهد. بعضی از مردها نیز هنگام اختلافات، فورا بحث را عوض می کنند،  گروهی از مردان نیز برای آنکه به اختلافات نپردازند، هشیارانه یا ناهشیارانه فقط در مورد کار، صورت حسابها و یا مشکلات فرزندان حرف می زنند.

این روابط ظاهرا مشکلی ندارند ولی چنین زن و شوهرهایی از صمیمیت وحشت دارند. هر چقدر زن و شوهر از بحث کردن در مورد اختلافات بیشتر طفره بروند، بیشتر از طرد شدن و رنجش خاطر می ترسند.

حال تصور می کنید چرا شرایطی ایجاد می شود که یک مرد اختلاف گریز می شود؟

چنانچه یک مرد شرایط و یا محل کار جدیدی را تجربه کند و یا هر گونه تغییرات استرس زای دیگر که مرتبط با کار، مسایل مالی و یا حتی چالش های روزمره اش باشد، ممکن است احساس کند که در حال غرق شدن است و لذا تمایل پیدا کند که از هر چالش و تغییری دوری کند. هر چند این یک راه حل برای این مشکلات نیست اما فهمیدن علت اینکه چرا شوهرتان از شما دوری می کند و نگران است می تواند به شما کمک کند که به او نزدیک تر شوید تا بتوانید مشکل اجتناب کردن از شما و نادیده گرفتن تان را بر طرف کنید.

داشتن استرس یا یک روز طولانی و پر مشغله می تواند هر کس را وادار به عقب نشینی از کل دنیا و تجدید قوا و کسب احساس بهتر کند.

اختلاف گریزی، صلح و آرامش کاذب را حکم فرما می کند. زن و شوهرهای اختلاف گریز،  بهای سنگینی بابت اختلاف گریزی خود خواهند داد

بحران های میانسالی

ممکن است شوهر شما در حال تجربه کردن چیزی باشد که به آن بحران میانسالی گویند. ممکن است او در حال ورود به تغییرات کاری و حرفه ای باشد و یا به تازگی یک قرار داد کاری مهم را به هم زده باشد و .. غرق شدن او در احساسات و تفکرات اش درباره شرایط جدید  و مواجهه سازنده با  سبک زندگی جدیدش باعث دوری گزینی از شما شود. صحبت کردن با مرد زندگی تان، درباره هر چیزی که باعث نگرانی او شده و یا در مورد تغییرات بوجود آمده، یک راه برای به حرف آوردن او و شکستن سد ارتباطی او خواهد بود.

مشکلات یا دردسرهای کاری

اگر شما در حال تجربه کردن دردسرها یا مشکلات کاری تان هستید یا اینکه بیش از حد درگیر مشکلات فرزندان شده اید یا اینکه بنا به ضرورت با مسایل و مشکلات والدین و خواهر و برادر خود زیاد دست به گریبان شده اید، احتمالا توجه تان از همسرتان برگشته و لذا او احساس تنهایی و فراموش شدن می کند و  احتمالا یک دلیل دوری گزینی شوهرتان از شما همین است.

این مرد فرار می کند!

وقت تبادل احساسات رسیده

زمانی که مرد از زن فاصله می گیرد و صحبت و تبادل احساسات میان آن دو رنگ می بازد مسلما عصبانیت جای خود را به تعامل سازنده زوجین می دهد. تبادل احساسات، زن و شوهرها را با هم صمیمی می کند و این صمیمیت به آنها جرات می دهد تا دلگیری ها و ترسها و مشکلات خود را که سرمنشا عصبانیت شان هستند بیان کنند. ما معمولا در آگاه شدن از آزردگی ها و ترسهای خود مشکل داریم. در جامعه ما، مردها در ابراز غم بیشتر مشکل دارند و لذا ناراحتی خود را با عصبانیت نشان می دهند پس عصبانیت معمولا علامت جریحه دار احساسات است.

بحث آزاد، برای زندگی زناشویی حیاتی است. این که دو انسان با سوابق متفاوت، جنسیت متفاوت و جهان بینی متفاوت با هم اختلاف نظر پیدا کنند، عادی است. ادغام دو شخصیت در یک رابطه، سختی ها و مشکلاتی دارد. اگر بخواهیم این سختی ها و مشکلات را تحمل نکنیم باید قید صمیمیت را که جوهر زناشویی اثر بخش است، بزنیم. پس بهتر است بپذیریم که اختلاف و بروز مشکل در زندگی مشترک اجتناب ناپذیر است و خودمان را آماده کنار آمدن با آن کنیم نه اینکه از تعامل سازنده در زندگی زناشویی، اجتناب کنیم.

رفتارهای زنانه که باعث فرار مردان می شود

دنیای زنان با مردان کاملا متفاوت است و این یک امر طبیعی است اما درک این تفاوت ها به داشتن یک زندگی آرام کمک زیادی میکند . گاهی زنان در شرایط مختلف رفتارهایی از خود نشان می دهند که باعث دلخوری مردان می شود و رفته رفته این رفتارها مردان را از محیط خانه دلسرد می کند و باعث فرار مردان از خانه می شود. در این مطلب درباره رفتارهای زنان که مردان را فراری می دهد صحبت خواهیم کرد با ما همراه شوید.

چه رفتارهایی در زنان منجر به فرار مردان می شود

بعد از اتمام یک ارتباط رمانتیک و نزدیک، همه آدم ها احساس قربانی شدن دارند و حتی یک لحظه هم به این فکر نمی کنند که ممکن است خودشان مقصر اصلی از هم پاشیدگی ارتباط شان باشند. هرچند زنان در مقایسه با مردان بیشتر سراغ کتاب های مربوط به روان شناسی روابط می روند اما این زنان هستند که 2 برابر مردان به جدایی فکر می کنند.

بیشترین شکایت زنان این است که مردان از حل مشکلات زناشویی طفره می روند و در مقابل مردان ساکت و آرام همه چیز را تحمل می کنند و خودشان را قربانی یک ارتباط ناموفق می دانند اما بالاخره در جایی و در لحظه ای خاص این مردان هستند که کاملا غیرمنتطره دست های شان را به نشانه تسلیم بالا می آورند و اینجاست که حتی بهترین و برازنده ترین زن ها هم نمی توانند مانع تصمیم جدایی باشند که شریک شان گرفته است. اما چرا؟

وقتی مردان کم می آورند

اگر یک خانم جوان هستی و به تازگی از شریکت جدا شده ای بهتر است به جای قربانی فرض کردن خودت، کمی منطقی در مورد جدایی بین خود و همسرت فکر کنی و برای همین قبل از هر چیز باید با ذهنیت مردان و احساسات درونی شان در مورد زنان آشنا شوی. تقریبا می شود گفت درصد زیادی از مردان این دیدگاه را در مورد شریک شان دارند که چرا با همه تلاش و توجه نسبت به ارتباط زناشویی شان، همچنان مورد انتقاد و سرزنش خانم ها قرار می گیرند. آن ها معتقدند، زنان تنها برای شکایت آفریده شده اند. حالا چه شکایت و انتقاد شما درست و به جا باشد و چه نباشد، سرزنش کردن زنان حتی می تواند بهترین و رمانتیک ترین ارتباط ها را هم از هم بپاشاند.

مردان دوست ندارند مورد انتقاد قرار بگیرند و از زنانی که می خواهند آن ها را با توجه به سلیقه خود تغییر دهند بیزارند، حتی اگر عاشق شریکشان باشند. مردان به دنبال زنانی هستند که آن ها را همان جوری که هستند بپذیرند. اگر در یک ارتباط موفق و پرسوزوگداز عاشقانه هستید و عادت به غرزدن و انتقاداز شریک تان را دارید، به زودی شاهد فرار همسرتان خواهید بود. بهتر است تا دیر نشده یاد بگیرید که شریک تان را همان طور که هست دوست داشته باشید.

چه رفتاری در زنان باعث فرار مردان می شود

این کار، مردان را فراری می دهد

مردان از گریه کردن زنان بیزارند، به خصوص زنانی که حتی در ساده ترین و کوچک ترین بحث ها اشک شان در می آید نمی توانند در دراز مدت مورد علاقه و توجه یک مرد قرار بگیرند. مردان عاشق زنان منطقی هستند و این همان ویژگی است که دوست دارند همسرشان آن را داشته باشد. زنانی که می خواهند مردان را تحت کنترل خود در بیاورند نمی توانند ارتباط پایداری را داشته باشند. موضوع مهم دیگر بحث آزادی مردان است. بعضی از مردان آنقدر در ارتباط های شان توسط شریک شان محدود می شوند که حتی نمی تواند با دوستان و همکاران خود فضایی برای صحبت و ارتباط داشته باشند و این اتفاق زنگ خطری است که باید جدی اش گرفت. مردان نیاز به فضا دارند و اگر این فضا را از آن ها سلب کنید دیر یا زود آن ها شما را ترک خواهند کرد.

زنان مستقل مراقب باشند

استقلال داشتن و روی پای خود ایستادن، ویژگی خیلی خوبی است اما اگر یک خانم هستی یادت باشد خیلی این خصوصیتت را به رخ شریکت نکشی. مردان از زنانی که تمام کارهای شان را بدون کمک همسرشان انجام می دهند فراری هستند، آن ها دل شان می خواهد که زنان روی قدرت و حمایت آن ها حساب کنند و در واقع تکیه گاه شما باشند. البته یادتان باشد نباید در این موضوع خیلی زیاده روی کرد چون به همان اندازه ای که زنان بسیار مستقل می توانند مردان را از خود دور کنند، زنان خیلی محتاج و کسانی که حتی برای خرید خمیر دندان به کمک شریک شان نیازمندند، مورد تنفر و بیزاری مردان قرار می گیرند. شاید برای تان غیرمنطقی به نظر برسد اما این تصمیم شماست که بین یک ارتباط پایدار و ناپایدار یک کدام را انتخاب کنید.

فرار مردان

رفتارهای نا مناسب زنان یکی از علت های فرار مردان

دلیل مهمی که زنان، مردان را ترک می کنند

دلایلی که مردان، زنان را به خاطر آن ترک می کنند خیلی بیشتر از دلایلی است که زنان به خاطر آن مردان را ترک می کنند و جالب اینجاست که زنان در بیشتر بحث ها و مشکلات به دنبال راه حل هستند هر چند 2 برابر مردان به جدایی فکر می کنند و در این شرایط مردان با بروز یکی از دلایلی که برایتان گفتیم و ادامه پیدا کردن آن، آسان ترین راه را جدایی می دانند. زنان به دنبال توجه مردان هستند و دوست دارند مرکز توجه شریکشان قرار بگیرند. بی توجهی حتی بیشتر از کتک و آزار واذیت های فیزیکی می تواند زن را نسبت به مرد سرد کند. بیشترین شکایت زنان در مورد مردان، روی این موضوع است که چرا مردان در تصمیم گیری هایشان نظر و دیدگاه آن ها را نمی پرسند.

مردانی که نسبت به کارهای شریک شان بی تفاوت هستند و در کارهای مورد علاقه شان، مشوق خوبی نیستند، به تدریج باعث دوری و سردی روابط می شوند. زنان، مردانی که خیلی تودار هستند را نمی پسندند و در عوض دوست دارند شریک شان در مورد احساسات و باورهایش با آن ها صحبت کند. آ ن ها از مردان مرموز بیزار هستند. در اختلاف های زناشویی مردانی که عادت به معذرت خواهی ندارند باعث آزار شریک شان می شوند و این موضوع در درازمدت باعث جدایی ارتباط خواهد شد. با این وجود زنانی که محبت و توجه کافی را از سمت شریک شان دریافت کنند می توانند سخت ترین شرایط را هم تحمل کنند و این همان اصل مهمی است که مردان باید به آن عمل کنند.

خصوصیت های زنان که مردان از آن متنفرند

کمبود اعتمادبه نفس در خانم ها: چطور ممکن است مردی زنی را تحسین کند که قادر به تحسین کردن خودش نیست؟

 زن هایی که فکر می کنند همه چیز را می دانند: این هم درست مثل مورد قبلی است. همیشه باید تعادل وجود داشته باشد.

میل شدید زن ها برای تغییر دادن مردها: خیلی از زن ها با این تصور وارد یک رابطه می شوند که می توانند نقص های جزیی فردمقابل خود را عوض کنند. و بااینکه ممکن است در بعضی مسائل درست باشد، اما هیچ چیز برای یک مرد بدتر از این نیست که زن زندگی اش خصوصیات او را نپذیرد.

حسادت خانم ها: داشتن حسادت در یک رابطه تاحدی می تواند سالم باشد اما متاسفانه وقتی این حسادت تا جایی پیش می رود که روابط مرد با اجتماع اطرافش را دچار مشکل می کند، او را از زن زندگی اش دورتر می کند.

منبع : بخش خانواده سبز آکاایران
برچسب :