نکات کلیدی برای موفقیت در زندگی - سری 13
موفقیت در زندگی و آشنایی با نکات موفقیت در زندگی و رفتارهای مناسب برای موفقیت در زندگی سری سیزدهم در اکاایران بخوانید

نکات کلیدی برای موفقیت در زندگی - سری 13


کلید موفقیت در زندگی آگاه بودن از زوایای پنهان و آشکار زندگی که در طول روز گاها از آنها چشم پوشی میکنیم. سری سیزدهم این نکات را در نمناک بخوانبد.

نگذارید همسرتان در عین عصبانیت با شما درگیری کلامی پیدا کند. اگر دیدید خیلی عصبانی است، او را تنها بگذارید. اگر فکر می کنید که موضوع خاصی باعث عصبانیت همسرتان می شود، از طرح آن اجتناب کنید.


همدلی توانایی تشخیص و تقسیم احساسات دیگران مهمترین بخش هر رابطه است. خانم ها معمولاً در این زمینه بهتر عمل می کنند. آنها دوست دارند احساساتشان درک شده و به آن ارزش گذاشته شود.
درعوض مردها به جای اینکه فقط گوش کنند، وارد عملیات حل مشکل می شوند. این اشتباه است.
احساسات او را درک کنید تا اینکه درمورد واقعیات مسئله حرف بزنید.


اگر ما به مسئله از این زاویه نگاه کنیم که هرچیزی زمان و فصل معینی دارد و اگر از زمانش بگذرد شادابی و تازگی خود را از دست می دهد ازدواج هم همین طور است. چنانچه پیام آور اسلام می فرماید که هنگامی که دختران به سن رشد رسیدند مقدمات ازدواج ایشان را فراهم کنید والا مانند میوه های مانده بر درخت دچار آسیب می شوند


هیچ گاه نباید به دنبال تفاهم صدرصد باشیم، تفاهم 60، 70 درصد برای ازدواج خوب است


هنگامی که از خواب بلند می شوید، اگر اتاقتان با نور خورشید روشن شود، در تمام طول روز احساس شادمانی می کنید. پرده ها را کنار بزنید و اجازه دهید نورخورشید، خلق و خوی شما را بهتر کند.


اگر پوست شما خشک است، باید بیشتر عطر بزنید زیرا چربی روی پوست یا خشک بودن آن می تواند رایحه عطر را افزایش یا کاهش دهد.


از قرار دادن مواد خوراکی و غذاهای گرم و آب جوش در یخچال روشن خودداری کنید این کار انرژی موتور دستگاه را هدر می دهد.


کاش در کنار این همه تاثیرپذیری از فرهنگ غرب، برگزاری مراسم ساده و بی تکلف عروسی را هم از آنها یاد می‎گرفتیم. خرج‎های میلیونی برای برگزاری یک شب عروسی چه منفعتی می‎تواند داشته باشد؟ حتی اگر دستمان چندین بار به دهانمان می‎رسد، باز هم برگزاری چنین مراسمی اشتباه است.


پیوند زناشویی یعنی برقراری پیوند میان دو خانواده بزرگ! پس سعی نکنید از ابتدای زندگی مشترک با جبهه بندی و تقسیم خانواده ها به دو خانواده خود و همسرتان ، زمینه ساز مشکلات آینده شوید .
به خانواده یکدیگر احترام گذاشته و تفاوت های فرهنگی و رفتاری خانواده یکدیگر را بپذیرید.

,موفقیت در زندگی , زندگی , نکات کلیدی زندگی ,مهارتهای زندگی

نکات زیبای زندگی بهتر


خونه تکونی :
شایع‎ترین آسیب‎های خانه تکانی
• عوارض پوستی یا حساسیت‎های پوستی
• آسیب‎های چشمی
• ناراحتی‎های تنفسی


دفترچه ای را برای ثبت جملات تاییدآمیز اختصاص دهید. تاهر گاه کتاب یا فیلم یا مقاله ای می خوانید یا فیلمی تماشا می کنید کلمات محبت آمیز یا جملات تاییدآمیز آنها را در این دفترچه یادداشت کنید و بتوانید از فهرست بلندبالایی که به زودی به دست می آورید برای ابراز عشق به همسرتان استفاده کنید.


آقایون به خاطر داشته باشند زندگی مشترک یعنی 50 به 50 به همان مقدار که حرف و تصمیمات شما اهمیت داره متقابلا باید به تصمیم های همسرتون احترام بگذارید به جای گوش دادن به حرفهای دوستان و آشنایان بهتره به حرفهای همسرتان تجربه کنید چون دوست شما هر چقدرم که صمیم باشه بیشتر از همسر شما نمی تواند برای شما دل بسوزونه و این اصلا زن ذلیلی نیست


به ظاهر و زیبایی خود و همسرتان توجه کنید. در صورت دیدن تغییرات مثبت در همسر خود، مثلا زمانی که او از آرایشگاه برگشته یا لباسی نو پوشیده حتما به او بگویید که چقدر متفاوت شده است. شما با این کار حس خوشایندی را به او منتقل می‎کنید و او را به داشتن ظاهری آراسته تشویق می‎کنید.


می دانید که بالاترین عشق ها را خدا در دل ها می اندازد، توجه بیشتر به عبادات و رعایت حد و حدود آن، به زندگی یک زیبائی معنوی بیشتری می دهد


وقتی به شدت عصبانی شدی دستهایت را در جیبهایت بگذار.


در جلسه ی خواستگاری این نکته را به عنوان یک قاعده در نظر داشته باشید که هر کس بیش تر حرف بزند، کم تر شناخت حاصل می کند و مخاطب بیش تر از او کسب اطّلاعات می کند.


نـاز کشــــیدن ...
شاید کار مسـخـــره ای به نظــــر برســــه
اما ..
بـــاید بدونـــــــی که
زن هــــا
به طــــرز عجیبــــی
عاشـــق لحظه هــــایی هستـــن کــــه
نازشــــون خریـــــــدار داره.


دلیل و برهان را کنار بگذارید.
زندگی، میدان جنگ نیست. نه تنها این کار باعث از بین بردن احساساتتان می شود بلکه حتی همسرتان به طرز زیرکانه ای می فهمد که احساساتش برایتان مهم نیست


آنچه زنان در بر قراری ارتباط با مردان باید بدانند: در بیان خواسته های خود از شوهرتان از روش مستقیم استفاده کنید. مرد بیان غیر مستقیم شما را درک نخواهد کرد، شما می توانید آنچه را که از او می خواهید بدون هیچ احساس حقارتی به صورت مستقیم و بدون اینکه آن را در لفافه بپیچید، مطرح کنید.


از پند و اندرز دیگران بهره بگیرید


چه خوبی کنید؛ چه بدی،
در هرحال مردم برایش حرف در خواهند آورد.
پیش از آنکه نگران فکر مردم باشید،
دلواپس خودتان باشید


زن ها می توانند با یکدیگر در یک ساعت راجع به 10 موضوع کاملاً نامربوط حرف بزنیم و لذت ببرند اما مردها این گونه نیستند. آن ها از این شاخه به آن شاخه پریدن و طول و تفسیر زیاد راجع به یک موضوع را دوست ندارند. باید طرز حرف زدنتان را تغییر دهید تا همسرتان قدم قدم بیاموزد به احساسات شا گوش دهد


در طرز اداره ی خانه، در کار همسرتان مداخله نکنید. هیچ چیز بیش از این او را ناراحت نخواهد کرد


احساسات مردها زمانی برانگیخته میشود که احساس کنند به آنها نیازی هست . . .


طبق آموزه های اسلام، سلام کردن با صدای رسا و واضح و با آهنگی عاطفی و جذاب موجب تقویت روابط بین زن و شوهر خواهد شد. سلام با لحنی عاطفی، کینه ها را از بین برده، روحیه ها را تقویت کرده و دل ها را به هم نزدیک می نماید. سلام دادن به جمع خانواده و به ویژه زن و شوهر به یکدیگر، نشاط آور و فرح بخش است.

این مطلب مفید بود ؟
نکات کلیدی برای موفقیت در زندگی - سری 13 5/5 2
منبع : نمناک - /م
منبع : بخش خانواده سبز آکاایران
برچسب :