جشن تعیین جنسیت جنین

نوع جنسیت فرزندتان یکی از چیزهایی است که یک عمر آن را تصور کرده‌اید و برای آن نقشه چیده‌اید.همین امر بهانه خوبی است تا یک جشن برپا کنید و به همه عزیزانتان در یک زمان اعلام کنید که نوزاد شما یک دختر ناز نازی خواهد بود یا یک پسر بچه شیطان! جشن تعیین جنسیت نوزاد جزو جشن های جدیدی است که امروزه در ایران زیاد دیده میشود مخصوص در شبکه های اجتماعی همچون اینستاگرام. در این جشن همه تزیینات از جمله بادکنک ها, کیک, وسایل پذیرایی و ... به رنگ آبی و صورتی هستند به این دلیل که صورتی نماد دختر است و آبی نماد پسر. شاید از نظر بعضی این جشن کمی تجملاتی به نظر برسد اما شما میتوانید با ایده های ساده و جالبی که آکاایران در اختیار شما قرار میدهد جشن تعیین جنسیت فرزندتان را به خاطره ای ماندگار تبدیل کنید. برای مشاهده این ایده ها در ادامه مطلب با آکاایران همراه باشید.

1-بازی با مهمانان در جشن تعیین جنسیت نوزاد

یکی از ساده ترین و در عین حال جالب ترین کارایی که میتوانید برای جشن تعیین جنسیت انجام بدهید این است که با مهمانان بازی کنید و از مهمانان بخواهید هرکدام جنسیت بچه را حدس بزنند و جوابشان را با نشانه های آبی یا صورتی اعلام کنند.
با این چندتا ایده ساده هم یه کار متفاوت انجام داده اید و هم هیجان مهمانا برای فهمیدن جواب درست بیشترمیشود.
حتی میتوانید از مهمانان بخواهید جنسیت نوزاد را حدس بزنند و حتی برای حدسی که زده اند اسم پیشنهاد بدهند. و اینگونه مهمانان نیز سرگرم خواهند شد. در زیر ایده هایی از بازی با مهمانان را خواهید دید

در این عکس تعدادی پاپیون صورتی رنگ و سیبیل آبی رنگ گذاشته اند و در قاب عکس نوشته شده است که اگر حدس میزنید دختر است پاپیون را به لباس خود وصل کنید و  اگر حدس میزنید پسر است سیبیل آبی رنگ را به  لباس خود وصل کنید

جشن تعیین جنسیت در اینستاگرام

در این عکس نیز با مقوا دو رنگ لباس کوچک ساخته اند و اگر مهمانان حدس میزنند که نوزاد دختر است لباس صورتی را به بند رخت پایین وصل می کنند و اگر حدس میزنند پسر است ، لباس آبی را به بند رخت بالا وصل میکنند

جشن تعیین جنسیت در ایران

جشن تعیین جنسیت چیست

در این عکس نیز چندین گیره لباس را به دو رنگ آبی و صورتی رنگ کرده اند و از مهمانان می خواهند حدس خود را به لباس خود وصل کنند.

ایده های جشن تعیین جنسیت

 

2. تعیین جنسیت جنین با گل سینه

هر گیفت کوچکی که در جشن ها به میهمانان داده می شود، برایشان جالب است. با کمی خلاقیت گل سینه های صورتی یا آبی درست کنید و از مهمانان بخواهید تا متناسب با حدسی که دارند رنگ مناسب با جنسیت را در طول مهمانی به لباسشان نصب کنند. هنگام پرده برداری از این راز که جنسیت نوزاد شما چه خواهد بود، می توانید این طور اعلام کنید: «کسانی گل سینه آبی را انتخاب کرده‌اند حدسشان درست بوده است!»

 

ایده جشن تعیین جنسیت

3. تخم مرغ شانسی برای جشن تعیین جنسیت جنین

یکی از ایده هایی که می توانید برای سوپرایز کردن مهمان ها استفاده کنید این است که از تخم مرغ شانسی استفاده کنید. برای مثال تخم مرغ های پلاستیکی که از وسط باز می شوند یا قوطی های فلزی را انتخاب کنید و داخل آن ها شکلات یا خرده کاغذهای رنگی صورتی یا آبی متناسب با جنسیت جنین تان قرار دهید. برای جذاب تر کردن این روش می توانید از مهمان ها بخواهید تا پیش از باز کردن آن حدسشان را بگویند. بعد از باز کردن و دیدن رنگ داخل جعبه می فهمند جنسیت را درست حدس زده اند یا خیر!

 

ایده برای جشن تعیین جنسیت بچه

4. کیک جشن تعیین جنسیت جنین

کیک یکی از آن خوردنی هایی است که هر جشنی را باشکوه تر می کند. جشن تعیین جنسیت جنین نیز از این قاعده جدا نیست. اما بهتر است از همین کیک برای اعلام جنسیت فرزند خود استفاده کنید. کافی است تا جنسیت جنین را در داخل کیک پنهان کنید. برای مثال می توانید داخل کیک را با اسمارتیز آبی یا صورتی پرکنید. یا در هنگام سفارش کیک از قنادی بخواهید خامه کیک را آبی یا صورتی در نظر بگیرد و روی آن را با شکلات یا خامه سفید بپوشاند. با برش زدن کیک و نمایان شدن لایه داخلی آن، مهمانان می فهمند که بچه شما دختر است یا پسر!

 

ایده های جالب برای جشن تعیین جنسیت

5. اعلام جنسیت فرزندتان با بادکنک

قطعا بادکنک یکی از آن لوازم مهمی است که در اعلام جنسیت فرزندتان به مهمانان نقش مهمی دارد! چند ایده متفاوت را با بادکنک می توانید انجام دهید:

ایده اول: بادکنک تیره رنگی را با کاغذهای صورتی یا آبی (متناسب با جنسیت جنین) پر کنید. از یکی از مهمانان بخواهید تا در مهمانی آن را بترکاند، رنگ کاغذهایی که از بادکنک بیرون می‌ ریزد حسابی مهمانان را غافلگیر می کند!

ایده دوم: بادکنک های متناسب با جنسیت جنین (آبی یا صورتی) را با گاز هلیومی پر کنید. سپس آنها را داخل یک جعبه بگذارید. در مهمانی با باز کردن جعبه و خارج شدن ناگهانی بادکنک ها جنسیت بچه تان را به مهمانان اعلام کنید.

ایده سوم: دو بادکنک در نظر بگیرید. بادکنکی که جنسیت بچه تان را اعلام می کند را سالم نگه دارید و روی آن یکی سوراخ هایی ایجاد کنید. با کمک یکی از مهمانان آن را باد کنید، بادکنکی که به راحتی باد می شود به مهمانان می گوید بچه تان چیست!

 

6. کاپ کیک رنگی، ایده جالب تعیین جنسیت

یکی از خوردنی هایی که در مهمانی ها طرفدار دارد کاپ کیک است. می توانید کاپ کیک ها را با رنگ خامه صورتی و آبی تزیین کنید. داخل کاپ کیک ها نیز می تواند راز جنسیت بچه تان را پنهان کند. داخل آن ها را با خامه متناسب با رنگ جنسیت جنین پر کنید. یک گاز خوشمزه به مهمانان می گوید منتظر یک نوزاد دختر باشند یا یک پسر بچه!

 

ايده براي جشن تعيين جنسيت
 

7. تزئینات جشن اعلام جنسیت جنین

این ایده در همان ابتدای ورود مهمانان به آن ها اعلام می کند که فرزندتان چه جنسیتی دارد. دیوارها و میز را با تزیینات آبی یا صورتی تزیین کنید. حتی می توانید خوردنی هایی با همین تم رنگی روی میز بچینید. اگر می خواهید در حین جشن، جنسیت جنین را اعلام کنید، بهتر است هر دو رنگ صورتی و آبی را در تزیینات به کار ببرید.

 

ایده هایی برای جشن تعیین جنسیت