اشتباهات در انتخاب همسر - 7 اشتباه رایج برای انتخاب همسر
اشتباهات در انتخاب همسر:ازدواج یک تصمیم مهم در زندگی است و اشتباه کردن در آن نیز مشکلات خاص خود را دارد اگر میخواهید در انتخاب همسر خود موفق باشید بهتر است از ا

آکاایران: اشتباهات در انتخاب همسر

آکاایران: ازدواج یک تصمیم مهم در زندگی است و اشتباه کردن در آن نیز مشکلات خاص خود را دارد اگر میخواهید در انتخاب همسر خود موفق باشید بهتر است از اشتباهات زیر پرهیز کنید.

به گزارش آلامتو و به نقل از بدونیم؛ آیا براتون سوال نشده که چرا انتخاب درستی نکردید و فردی رو که مناسب خودتون باشه وارد زندگی تون نکردید؟ بهتره دلیل انتخاب اشتباهتون رو بدونید تا بهتر بتونید تصمیم هاتون رو مدیریت کنید.

اعتماد به نفس پایین

یکی از دلایلی که انتخاب درستی ندارید عزت نفس پایین شماست. طبق آمار به دست آمده ۵۰ درصد زنان از اندام خود راضی نیستند. ۸۰ درصد آن ها حتی دوست ندارند در آینه به خود نگاه کنند. پس فاقد شک نمی توانند مردی را به خود جذب کنند که با آن ها رفتار درستی داشته باشد و به آن ها عشق بورزند چون در ذهن خود باور دارند که مستحق این چیزها نیستند. این گونه افراد همیشه درباره خودشان منفی فکر می کنند و باور دارند که به اندازه کافی خوب و موفق نیستند. پس مردی را انتخاب می کنند که به این باورها دامن بزند.

خود گفتگوهای منفی را کنار بگذارید، سرگرمی جدیدی که به آن علاقمند هستید پیدا کنید و هرگز خودتان را با دیگران مقایسه نکنید. وقتی اعتماد به نفس بالایی داشته باشید و به توانایی های خود باور داشته باشید مردی را جذب می کنید که او هم همین باورها را نسبت به شما دارد.

ترس از تنهایی

یکی از دلایل دیگر ترس از تنهایی است. بسیاری از زنان در یک رابطه ناسالم می مانند چون از تنهایی می ترسند و از تنهایی به قدری هراس دارند که تصور می کنند بودن در یک رابطه ناسالم بهتر از تنهایی است. اگر برای فرار از تنهایی به کم قانع شوید زندگی خود را تخریب خواهید کرد. زیرا عدم رضایت از رابطه روی سلامت جسمی و احساسی شما تاثیر می گذارد. پس با ترس ها مواجه شوید و به فرصت ها اجازه دهید وارد زندگی تان شوند.

فکر می کنید می توانید او را تغییر دهید

از مهم ترین دلایلی که باعث می شود انتخاب درستی نداشته باشید این است که تصور می کنید می توانید او را تغییر دهید و تبدیل به فردی کنید که می خواهید. بسیاری از زنان تصور می کنند که می توانند همسرشان را تغییر دهند. نحوه لباس پوشیدن، رفتار، حرف زدن، غذا خوردن، روابط خانوادگی و خیلی چیزهای دیگر که این باور کاملا اشتباه است. به جای این که به فکر تغییر او باشید مردی را انتخاب کنید که با ویژگی ها و اولویت های شما سازگار باشد.

اولویت های غلط

گاهی دلیل انتخاب نادرست اولویت های غلط شماست. به عنوان مثال به جای این که به ویژگی های شخصیتی، ارزش ها و عقاید اهمیت بدهید بیش از حد روی ظاهر، پول و ماشین تاکید دارید. قبل از انتخاب بیشتر با خودتان فکر کنید ببینید چه چیزهایی اهمیت بیشتری برای تان دارد و آیا این فرد با اولویت های مهم شما سازگار است؟ و آیا علائق و ویژگی های خصوصی او برایتان مهم است؟ وقتی بتوانید تشخیص دهید که کدام یک از ویژگی ها و باورهای آن شخص برایتان ارزشمند است می توانید مردی که با استانداردهای شما سازگار است را انتخاب کنید.

عدم توجه به اخطارها

گاهی اوقات اشتباه انتخاب می کنید چون به اخطارها توجهی نمی کنید. به عنوان مثال خشونت، بی احترامی، حسادت و عدم صداقت های او را نادیده می گیرید. اما اگر واقع بین باشید این ویژگی تلاش می کنند که شما صد در صد انتخاب تان اشتباه است و او فرد مناسبی برای تان نیست. حتی اگر بخواهد لحظه به لحظه کنارتان باشد، یا رابطه با سرعت بیشتری پیش برود، یا این که همیشه تقصیرها را به گردن دیگران بیندازد تمام این ها هم به نوبه خود اخطارهایی هستند که نباید نادیده گرفته شوند. تمامی این اخطارها در آینده سلامت ذهن وجسم شما را به خطر می اندازد.

تربیت دوران کودکی

یکی دیگر از دلایل انتخاب نادرست به تربیت دوران کودکی باز می گردد. بیشتر زنان همسری انتخاب می کنند که با الگوهای شخصیتی پدرشان سازگاری داشته باشد و همینطور مردان. اگر این ویژگی های مشترک منفی باشند رضایت کمتری از رابطه خواهید داشت. بسیاری از زنان به طور ناخودآگاه در جستجوی مردی هستند که تمام این ویژگی های منفی مشابه پدرش را داشته باشد. به عنوان مثال اگر پدر شما گوشه گیر باشد ناخودآگاه مردی را انتخاب می کنید که گوشه گیر است و امیدوار هستید که می توانید او را تغییر دهید.

با انتخاب غلط تان خداحافظی کنید

دلایل زیادی وجود دارد که منجر به انتخاب غلط شما می شود. مثل اعتماد به نفس، اولویت های غلط، اخطارها، ترس از تنهایی و موارد دیگر… هنگامی که به علت انتخاب اشتباه تان پی بردید هر چه سریع تر این بخش از زندگی را ببندید و به دنبال یک آینده بهتر بروید. انتخاب درست و مرد مناسب شما همین دور و برهاست.

.

منبع : alamto.com

منبع : بخش خانواده سبز آکاایران
برچسب :